Na kolik vás vyjdou stavební práce v roce 2015?

Uvažujete o stavbě či koupi a rekonstrukci domu? Zjistěte, na kolik vás celý tento krok vyjde!

Jak se má úplný laik vyznat v těch všech doporučeních ekonomů a finančních poradců. Na jednu stranu varují před propady cen a na stranu druhou informují o stále rostoucích cenách za stavební práce. Banky lákají na nízké hypoteční úvěry, ale zároveň upozorňují na rostoucí úrokové sazby.

Jak tedy zjistit, že je právě nyní vhodný čas na stavbu domu?

Tou nejlepší variantou bude se na pohled na současný trh vůbec neohlížet a řídit se pouze cenovými nabídkami jednotlivých dodavatelů stavebních prací. Namísto nekončícího se rozhodování, že právě nyní je vám finanční a realitní trh nakloněn, jednejte ihned a zadejte poptávku mezi stavební firmy Praha co nejdříve.

Vyplatí se to jak z pohledu peněz, tak i časově. Bydlet budete mnohem dříve!

Investování s rozvahou

Do nového bydlení by se mělo vždy investovat s rozvahou. Unáhlené rozhodování vám totiž může přinést řadu problémů, jen namátkou, například budete muset řešit nekvalitně provedenou práci od neodborné stavební firmy, která byla rychle k mání, ale bez zajištění záruk na provedené úkony.

Rozvahy je ovšem třeba nejen při stavbě, nýbrž i při koupi. Důležité je individuálně posoudit výhodnost nákupu dané nemovitosti, i co se lokality týká. Ve vybrané oblasti by se vám mělo líbit a myslet můžete i na možnost, že budete jednou toto bydlení prodávat. Zkrátka vybraný dům by se neměl vymykat cenové mapě dané lokality, příliš drahé pořízení odrazuje totiž kupce, zvláště pokud jde o nějakou bezejmennou vesnici.

Kolik dům stojí?

Cena rodinného domku se asi nejjednodušeji zjistí vypočtením z metrů čtverečních. U domů na klíč, u typových projektů se cena pohybuje okolo 19 000 Kč/m2, spíše však 25 000Kč/m2. Co se individuálních stavebních projektů týká, u těch se cena určuje i dle vybavení, cenové rozmezí je 25 000 Kč – 40 000 Kč/m2.

Přesnější je však cena za obestavěný prostor, kdy stavba může mít vyšší stropy, vyšší střechu, otevřená podlaží, jenž se na plošné míře neprojeví. V takovém případě je cena zhruba 5 – 6 tisíc korun za metr krychlový.

Pokud vám stavba svépomocí nic neříká, je ideální nechat si postavit dům od prověřené společnosti. Stavební firma z Prahy obchodním názvem BOBOX má léta zkušeností, je ohebná, co se podmínek a ceníku týká.

Architekti i realitní makléři se pak shodují na zlatém pravidle „lokalita, lokalita, lokalita“. Daleko větší šanci na zúročení investice mají lokality se slušnou občanskou vybaveností a v dosahu větších měst. Satelitní domek 50 kilometrů za městem dostupný po přeplněné komunikaci určitě nebude takové investiční terno, jako parcela kousek od hranice města, která ale pochopitelně bude výrazně dražší. Na druhou stranu náklady vyváží i snížení výdajů za dojíždění a lepší využívání času.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo