Balkony a záhony

Před začátkem zahrádkářské sezony není nic příjemnějšího než nakoupit sazenice, navléci si zahradnické rukavice a přemýšlet, jak nejlépe osázet balkon a záhony! Máte raději divokou směs barev, nebo jednobarevnou klasiku, elegantní muškáty, nebo dynamickou směs květin? Ráj zahrádkářů v OBI Vám nabízí široký výběr.

Uspořádání je důležité

Pro balkonové truhlíky existuje speciální uspořádání: visicí rostliny vpředu a po stranách, dominantní rostliny (např. stojaté muškáty nebo fuchsie) vzadu. Doplňkové rostliny, jako jsou například chudobky, můžete nasázet doprostřed. Do úzkých truhlíků je vhodné sázet jen jednu řádku. Doporučujeme vyzkoušet vše nejprve „nanečisto“.

Slunce

slunce

Hledáte rostliny pro svůj nádherně slunečný balkon? Volba vhodných rostlin závisí na intenzitě slunečního světla. Na slunečném místě by měly být rostliny, které snesou slunce po celý den, i v poledne. Vhodnými rostlinami jsou: kopretiny, dahlie nebo dvouzubec.

Stín

stin

I pro místa v polostínu existují vhodné rostliny. Několik hodin slunečního svitu po ránu nebo pozdě odpoledne jsou ideální pro následující rostliny: netýkavky Hawkerovy, lobelie nebo chrpy. Netýkavky turecké, fuchsie nebo begonie hlíznaté mají naproti tomu raději místo ve stínu, pod stromy nebo pod keři.

Uspořádání je důležité

Pro balkonové truhlíky existuje speciální uspořádání: visicí rostliny vpředu a po stranách, dominantní rostliny (např. stojaté muškáty nebo fuchsie) vzadu. Doplňkové rostliny, jako jsou například chudobky, můžete nasázet doprostřed. Do úzkých truhlíků je vhodné sázet jen jednu řádku. Doporučujeme vyzkoušet vše nejprve „nanečisto“.

Klasika

klasika

Muškáty (pelargonie) patří k nejoblíbenějším balkonovým květinám. Jsou obzvláště vhodné pro slunečná místa nebo místa v polostínu, kde muškát bude výrazným sólistou nebo v duetu s jinými rostlinami. Ať už tón v tónu, nebo jako živá hra barev červených muškátů, žlutých pantoflíčků a modrých lobelií (máčky) – nechte pracovat svou fantazii.

Romanticky

romanticky

Kopretiny, netýkavky, pomněnky, břečťan a levandule milují polostín přičarují na Váš balkon romantickou náladu.

Tip: Ten, kdo už má na okenním parapetu květiny, by neměl sázet do balkonových truhlíků (dlouhých 60 cm, vysokých 12 cm), od menších rostlin podle druhu, více než čtyři až šest sazenic.

Prakticky

prakticky

U bylinkové zahrádky v balkonových truhlících jsou „dobří sousedé“ obzvláště důležití. Dobře se k sobě hodí rychle rostoucí druhy typu bazalka, kerblík, majoránka, petržel a pažitka. Stejně tak pomalu až středně rychle rostoucí druhy, jako je saturejka, oregano, rozmarýn a tymián.

Puristicky

puristicky

Tři „koule“ zimostrázu vytvářejí po celý rok harmonický obraz, navíc jsou ideálním řešením pro stinná místa. A v zimě se Vám postarají společně se světelnými řetězy o vánoční atmosféru.

 

soutez-obi-a-jsss

Rate this post
Stavebka.com
Logo