Bambu – výrobce produktů z bambusu

Pokud hledáte výrobce bambusových produktů, tak je to právě společnost Bambu, která má v nabídce kompletní produktovou řadu BIO pomůcek pro domácnost. Sortiment obsahuje bambusové vařečky, příbory, podtácky, prkénka, kleště, lžičky na krmení pro malé děti a ještě spoustu další nezbytností do domácnosti.

Zakladatelé firmy pocházejí z Portlandu v Oregonu, avšak aby měli dohled nad celým cyklusem výroby, tak se přestěhovali do Číny. Jmenují se Jeff Delkin a Rachel Speth. Díky tomuto čistému přístupu získala firma několik ocenění, jedním z nich bylo Gold Certified Business by Green America.

Stromky bambusu rostou až o 100 cm za den a patří mezi plně obnovitelnou surovinu, která je odolnější a mnohem lehčí než dřevo. Neobsahuje žádné ftaláty ani BPA. Produkty se vyrábí pouze z certifikovaného BIO bambusu – ten pochází z udržitelných zdrojů a ctí lokálnost. To znamená, že všechny materiály jsou z místních přírodních zdrojů a zpracovávají je lokální dílny, tkalci a ženy z nejbližších vesnic.

Na veškerou výrobu produktů Bambu jsou využívány kvalitní oleje a lepidla na vodní bázi. V případě dětské řady, jsou použity BIO rostlinné oleje. Design některých produktů je tak povedený, že není nutný olej ani lepidlo. Dbá se na ruční práci, kvalitní zpracování odpadních vod a rozsáhlé zátěžové testy, které zaručí, že všechny produkty jsou maximálně bezpečné a trvanlivé.

 

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo