Bydlení podle Feng Shui

Chtěli byste mít zdravé a zároveň kvalitní bydlení podle Feng Shui? V dnešní době se jedná o velmi často používanou metodu, která dodá tu správnou atmosféru nejenom bytu, ale především jejich uživatelům. Udělejte si šťastný domov pomocí pár jednoduchých změn, které budou mít blahodárné účinky na váš život a spánek. Společně se podíváme na to, jak lze bydlet lépe a stále podle svých potřeb.

Bydlení podle Feng Shui

V první řadě je potřeba zjistit zásady Feng Shui, jinak nemáte vůbec žádnou šanci uspět. Do těchto zásad patří bezpochyby Feng Shui barvy, které svým způsobem hrají v této metodě obrovskou roli. Jedině tak získáte z čínského rčení maximum. Zaměřit byste se měli na to, aby váš domov nebyl zbytečně přeplácaný, to bohužel v bydlení podle Feng Shui nemůže nikdy fungovat. Musíte vašemu interiéru dopřát jakousi volnost, abyste neměli žádný problém v pohybu po vlastní domácnosti.

Feng Shui barvy

I přes to, že Feng Shui barvy hrají v této pozici obrovskou roli, v žádném případě byste to s nimi neměli přehánět. Jak se říká, všeho moc škodí, a to platí jak o zásadách, tak o barvách. Do každé místnosti proto zkuste vybrat jednu, maximálně dvě barvy, které budou ladit jak s místností, tak s nábytkem. Rovněž se nesnažte vybírat příliš tmavé, nebo naopak světlé barvy. Jestliže si necháte poradit, měli by vaše oči směřovat na oranžovou či jemnější červenou. Tato kombinace se nejvíce hodí například do kuchyně. Pro ložnici nebo obývací pokoj vybírejte buď to z modré nebo šedé barvy. Modrou barvu lze použít například pro koupelnu, i když tady je výběr poněkud volnější.

Zásady Feng Shui po otevření dveří

Tento bod patří mezi vůbec ty nejdůležitější. Bydlení podle Feng shui začíná právě po otevření dveří do bytu či domu. Pokud totiž máte svůj interiér přizpůsobený této metodě, ale na předsíň jste zapomněli, můžete celou práci hodit za hlavu. Bez předsíně to jednoduše řečeno prostě nemůže fungovat. Jedná se o prostor, kde byste měli mít neustále čisto. Po vstupu do dveří je rozdíl, zda vlezete do čisté domácnosti nebo ne. Udržujte tedy předsíň v co největší čistotě. Samozřejmě nesmí chybět jednoduché dekorace, mezi které patří květiny s ozdobnými vázami.

Pryč s nemoderní dobou

Všude omílané téma. Moderní domácnosti zkrátka nemají rády zbytečné a nepotřebné věci ve vitrínách. Z tohoto důvodu byste se jich měli zbavit. Nejde o to, že jsou to tzv. lapači prachu, ale podle zásady Feng Shui do interiéru rozhodně nepatří. Dávejte si pozor, aby šlo opravdu o zbytečné věci, které už dávno nevyužíváte. Jakmile tento proces dokončíte, uvidíte, jak se vám během chvíle uleví. Obrovskou výhodou je, že nebudete muset kolem zbytečností neustále lítat s hadrem.

Spánek podle zásady Feng Shui

Přecházíme do místnosti, ve které spíte. Ať už je to obývací pokoj nebo ložnice, měli byste se řídit pár pravidly. V první fázi se pokuste zbavit všeho, co přitahuje vaše oči. Nezáleží teď na tom, jestli to je nevhodný obraz nebo elektrické zařízení, které vám ve spánku bere energii. Dále se pokuste nechávat mobilní telefon ve vedlejší místnosti. Vaše prostory by měly být určeny především pro klidný a ničím nerušený spánek.

Kuchyně a bydlení podle Feng Shui

Kuchyně by měla být prostornou místností. Je pochopitelné, že ne vždy to jde. Pokud máte alespoň možnost se některých zbytečností zbavit, udělejte to. Jídelní stůl by měl být rovněž dostatečně velký na to, aby se u něj mohla najíst celá rodina bez zbytečného mačkání. V případě, že to vaše prostory neumožňují, nic se neděje. Poté se tedy soustřeďte na celkový prostor, aby splňoval zásady Feng Šuej. Téma Feng Shui je velice rozšířené, a i když se jedná o malé úpravy, bude vám jistě trvat, než si na novou změnu zvyknete. Protože opakování je matkou moudrosti, v kostce vám řekneme, na co se opravdu zaměřit. V první řadě by to měly být Feng Shui barvy, následně jednotlivé místnosti a v neposlední fázi zásady.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo