Domácí pracovna – jak si ji zařídit?

Máte zaměstnání, které je možné vykonávat z domova? Pokud jste si odpověděli ano, tak vás bude určitě zajímat dnešní článek. Povíme si v něm, jak si vytvořit vhodné prostředí, kde vás nebude nic vyrušovat a budete mít pohodlí na práci. Klidné místo vám přinese mnohem více pracovní efektivity.

Klidný kout v pokoji

V případě, že bydlíte ve větším domě, tak jistě najdete i pokoj, který můžete pro pracovnu vyčlenit. Ale většina z nás takovéto podmínky bohužel nemá.. my se budeme muset spokojit s částí pokoje, například v ložnici nebo v jídelně. Je možné, že nebudete mít tolik klidu, jako v samostatném pokoji, ale váš pracovní prostor bude jasně vymezen.

Podstatná věc je opatření dostatečně velkého pracovního stolu, který bude vhodný pro vaši výšku. Následně pohodlnou židli a polici nebo skříňky na odkládání kancelářských potřeb. Pokud již víte, že budete výrazně omezeni místem, tak rovnou koukejte po rohové variantě stolu a systému závěsných polic, které mnoho místa ušetří.

Praktická může být i nástěnka nebo magnetická tabule, na kterou si můžete psát svoje myšlenky – ty budete mít stále na očích. Ženy potřebují nějaký dámský element, takže se nebojte využít i dekorace jako květiny nebo rámečky s fotografiemi.

Věnujte čas výběru židle

Určitě nemusíme připomínat, že řada z nás má sedavou práci a ti, co ji mohou vykonávat z domů, tak těch bude většina. Výběr správné židle je důležitý (stějně jako výběr vhodné matrace). Levnější židle mají špatnou konstrukci a tedy i oporu pro páteř. Pokud budete denně sedět několik hodin, tak vám jistě záda za kvalitní židli poděkují.

Kancelářká židle by měla nabízet možnost upravit si oporu zad, výšku a opěrky pod ruce.

Rovně si sedněte a chodidla by měla doléhat celou plochou na zem a nohy svírat v kolenou pravý úhel.

Vhodné je i kombinovat kancelářskou židly za klekátko nebo gymnastický mýč. Možností je v dnešní době několik a balancováním i posílíte určité zádové svalstvo.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo