Dřevěné obklady


To že dřevo patří mezi klasiku a nikdy nevyjde z módy je jasné. Se dřevem se velice snadno pracuje a dokáže vás i dobít energií. Budete z něj cítit přírodu a klid. Jestli patříte mezi ty, co mají rádi teplo domácího krbu, klid, pohodu a přitom si chcete svoje bydlení obohatit o něco zajímavého a trendy, tak pokračujte ve čtení.

Vhodným osvěžením mohou být dřevěné obklady, které se používají nejen na stěnách, ale dají se použít i na obklady stropu. Tam budou působit zajímavě a na návštěvy udělají určitě dojem. Nejen dřevené obklady, ale i vhodně zvolené detailní reprodukce dokáží interiér skvělě obohatit. V tuzemsku je několik firem, které se této úpravě věnují. Určitě vám je doporučíme spíše než zahraniční, ty mnohokrát nabízejí nekvalitní materiál. To že české lesy poskytují kvalitní dřevo a proto mohou čeští a slovenští zpracovatelé vyrábět kvalitní zboží je naprostá výhoda proti zahraničí.

Obklady do interiéru

Umístění interiérových obkladů ovlivňuje mnoho faktorů. Významný je optický vzhled, velikost prostoru a design bytu či domu. V interiérech se používají obklady z palubek, rámové obložení nebo z desek, obklady stropů a další.

Dřevěné obklady z podtatranských hor patří mezi nejkvalitnější obklady, které se snadno instalují. Určitě si dokážete s jejich pomocí udělat ze svého domova útulné místo. Dřevěné obklady mají velmi kvalitní a propracovaný povrch. Další výhodou je, že obklady stěn, fasád nebo stropů dokážete získat za nejnižší ceny na trhu.

Obklady do exteriéru

Venku se převážně dělají obklady fasád a podhledů. Musíme dbát na výběr vlastností jednotlivých materiálů, protože dřevěné obklady podléhají vlivům počasí. Na fasády se nejčastěji používají obklady z palubek a to jek svislé, diagonální nebo vodorové. Správná volba dokáže výrazně opticky ovlivnit rozměr budovy.

Jak na instalaci?

Dřevěné obklady jsou broušené s perodrážkou a vyrábí se v různých rozměrech. Smrkové dřevo je jedno z nejčastěji používaných stavebních materiálů. Je lehké, měkké a přitom velice pevné. Např. Tatranský profil je firma, která vám dokáže vyrobit dřevěné obklady i ve specifických rozměrech na míru.

Rate this post
Stavebka.com
Logo