Feng shui barvy – správný výběr barev

To jaké barvy zvolíte do místností rozhodne o tom, jaké bude rozložení energie v konkrétních pokojích. Proto je potřeba dbát na správný výběr. Každá feng shui barva představuje 5 základních elementů, pojďme se na ně podívat.

  • oheň = červená, oranžová, růžová, sytě žlutá = vášeň, velká energie
  • země = světle žlutá, barvy písku, béžová = stabilita, výživa
  • kov = bílá, šedá, stříbrná = čirost a přesnost
  • voda = tmavě modrá, černá = klid, lehkost, svěžest a hojnost
  • dřevo = hnědá, zelená = zdraví a vitalita

Dále ještě podrobněji projdeme hlavní feng shui barvy a jejich použití.

Červená

Barva v odstínu červené je nejsilnější feng shui barva, která představuje oheň. Zářivost červené barvy přináší do vašeho domova plno energie, radosti, vzrušení a povzbuzuje sexuální touhy. V Číně je červená barva považována za barvu štěstí, v Indii za barvu manželství a symbol lásky a romantiky, na Západě zase symbol odvahy a vášně.

Žlutá

Žlutá je feng shui barva je symbolem slunečního světla, je veselá a povznášející. Dokáže vám rozjasnit domov i pracovnu. Žlutá představuje prvky ohně a země. Vytváří útulnou a příjemnou feng shui energii v kuchyni, obyvacím nebo dětském pokoji.

Feng shui žlutá barva

Modrá

Modrá je neuvěřitelná feng shui barva. Představuje modrou oblohu, oceán a domov. Objevuje se v odstínech jemně modré až po indigo. Tónů této barvy je mnoho, proto si dokáže vybrat každý. Modrá je uklidňující barva, která podporuje mysl a přirovnává se k ní souvislost s penězi, zdravím a kariérou.

Zelená

Na závěr si představíme zelenou feng shui barvu. Ta je barvou energie a regenerace. Je velice důležitá pro zdraví, přenáší na lidi léčivé feng shui vibrace z přírody.

Tip: Pokud budete se zelenou barvou pracovat, doporučujeme zvolit několik odstínů pro maximální energetický účinek feng shui.

Rate this post
Stavebka.com
Logo