Feng shui ložnice – tipy, poradna, dekorace, barvy

Zařizujete ložnici podle stylu feng shui? Tak to byste měli dbát na to, aby podporovala harmonický tok energie. Feng shui ložnice by vás měla lákat, vábit a vzrušovat. Důležité je i uklidnění, proto byste měli být v této místnosti vždy rádi. Ať jde o krátké zdřímnutí nebo kvalitní spánek.

Upravení ložnice podle pravidel feng shui

Máme pro vás pár tipů, které pomohou k přetvoření ložnice podle feng shui:

 • Pokuste se z ložnice odstranit televizor, počítač nebo cvičební potřeby. Tyto přístoje totiž ničí dobrou feng shui energii ve vaší ložnici.
 • Snažte se co nejčastěji větrat nebo je možné používat kvalitní čističe vzduchu, které vám pomohou udržovat čerstvý a hlavně okysličený vzduch. Dbát na kvalitu vzduchu ve vaší ložnici by měl být základ. Feng shui říká, že nemůže být v místnosti dobrá energie, pokud je plný škodlivin nebo vydýchaný.
 • V ložnici by se neměly nacházet žádné rostliny. Jejich přítomnost je podle feng shui v ložnici možná pouze tehdy, pokud je místnost prostorná a květiny nejsou blízko postele. Přesto jsou doporučované pouze rostliny se zakulacenými listy.
 • Nacházet by se v ložnici mělo několik typů osvětlení. Kvalitní a tlumené osvětlení jsou velmi důležitá, neboť světlo je jedním ze silných představitelů energie. Nejvhodnějším osvětlením ve feng shui ložnici jsou svíčky. Musí to být svíčky, které neobsahují žádné toxiny.
 • Pro to, abyste dosáhli v ložnici feng shui rovnováhy, tak používejte uklidňující barvy. Výzdoba feng shui ložnice by měla podporovat správný tok energie. To pomůže kvalitnímu spánku i zdravé sexualitě. Mezi dobré feng shui barvy patří barvy kůže – od světle bílé až po tmavě hnědou.
 • Vybírat s rozvahou byste měli i obrazy, protože v sobě přenášejí silnou feng shui energii. Nejvhodnější je do ložnice zvolit obrazy, které vyobrazují to, co chcete, aby se vám v životě stalo. Takže žádné smutné a depresivní obrazy.

Umístění postele podle feng shui

To by byly obecné rady a teď se podíváme na základní pravidla, jak umístit správně podle feng shui vaši postel:

 • K posteli byste se měli dostat snadno ze všech stran.
 • Postel by měla být ukotvena. Nejlépe přiražená ke stěně čelem postele. Pokud k tomu není dostatek místa, tak ji alespoň přirazit bokem postele ke stěně.
 • Na každé straně postele by měly být umístěné noční stolky pro odkládání drobností, které jsou v noci potřeba.
 • Postel by neměla být umístěna přímo v linii s dveřmi pokoje.
 • Nad postelí by měl být prostor uplně prázdný. Nezavěšujte tam proto žádná zrcadla ani dekoratiční předměty.

Základem pro vhodnou feng shui v ložnici je skvěle vypadající a vyvážená postel. Dobrá matrace, silné čelo a pohodlná prostěradla, která jsou vyrobená z přírodních vláken. Ta jsou velice důležitá i pro vytvoření harmonické feng shui energie.

Snažte se, aby byly v noci všechny dveře do ložnice zavřené. Ať se jedná o dveře do skříně, koupelny nebo na chodbu.

Když to bude splněno, tak nic nebrání, aby v ložnici byla nejvýživnější energie a kvalitní tok feng shui. Ten posílí vaše zdraví i vztahy.

4.5/5 - (6 votes)
Stavebka.com
Logo