Poradíme vám, jak levně vytápět

Topná sezona je v České republice několik měsíců. Právě po tuto dobu je nezbytností to, abyste zajistili dostatečný přísun tepla do vaší nemovitosti. Jedině tak budete mít jistotu, že bude obyvatelná. Zároveň je třeba hledět, aby bylo dané vytápění co nejlevnější. Poradíme vám, jak na to.

Moderní tepelná čerpadla jsou hitem

První možností, která se doslova nabízí, je tepelné čerpadlo. V čem a čím je unikátní? Prioritně v tom, že sice využívá elektrickou energii, ale jenom ke svému pohonu. Nejde o energii, ze které by se tvořilo teplo. Pokud se podíváme třeba na splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda, tak musíme říci, že hlavní energie je využívána ze vzduchu. Pomocí unikátního systému je tvořeno teplo, které už může být vháněno do interiéru. Právě tato technologie je s pohledem na úsporu skutečným hitem. Mezi další přednosti patří:

  • Celkem snadná instalace
  • Rychlá návratnost
  • Široké možnosti využití

Využívejte také zbytkového tepla

Druhá možnost, kterou si představíme, je také spojena s využíváním bezplatné energie. Konkrétně jde o zbytkové teplo, které se tvoří v každé nemovitosti. Když si však pořídíte moderní větrání s rekuperací, bude zajištěno, že unikající teplo dokáže ohřát přicházející chladný vzduch. A co je výsledkem? Samozřejmě snížení nákladů, jelikož interiér se lehce ohřeje tímto způsobem a klasická forma vytápění již nemusí být téměř potřeba. I toto je směr, který je hitem.

Nezapomeňte ani na správné rozvody tepla

Chcete ušetřit ještě více? Pokud ano, zapomeňte na klasické radiátory a vsaďte na možnosti podlahového vytápění. Proč? Jelikož vodu v topném systému budete moci ohřívat na podstatně nižší teplotu. Dále nezapomínejme ani na celkovou rovnoměrnost ohřívání a také na fakt spojený s tím, že teplo bude distribuováno zcela přirozenou cestou. Tedy od spodu dolů. I toto je cesta k nemalé úspoře peněz.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo