Jak pečovat o koberce?

Většina z nás by si svoje bydlení bez koberců nedovedla ani představit. Koberce zastávají v domácnosti mnoho funkcí, ta nejdůležitější je estetická, dále mají izolační  a protihlukové vlastnosti, udržují prostor daleko více v teple a snižuje hluk. Proto se není co divit, že mnoho lidí na koberce sází. Ať už bydlíte v domě nebo v bytě, tak berte na vědomí, že koberce mají určitou životnost, která se při zanedbané nebo špatné péči velice rychle zkracuje.

V dnešním článku si povíme, co obnáší základní péče o koberce. Protože právě ta postačí, aby vaše koberce zůstaly stále jako nové. Stačí se pouze této péči věnovat pravidelně a nepodceňovat důležitost této péče.

Dodržujte pravidelnost

Určitě víte, že pokud se o věci pravidelně staráte a svědomitě je udržujete, tak vám přinesou ty nejlepší výsledky. Pravidelnost pro vás bude zárukou úspěchu a perfektního stavu, vzhledu a výdrže koberců. Nejvíce prospěje kobercům pravidelné vysávání, které je zbaví všech nečistot. Čím pravidelnější, tím to je pro koberec lepší, protože se nečistoty nezvládnou dostat do hloubky a napáchat tak škody.

Nejčastější problémy a jak je vyřešit

Polití koberce nápojem

Nejenom červené víno, ale i káva, horká čokoláda, čaj nebo pivo mohou koberci velice uškodit. V případě rozlití některého z nápojů na koberec, tak skvrnu očistěte co nejrychleji, než stihne zaschnout. Postižené místo vysušte a poté pokropte čistou vodou a vysušte.

Proleženiny od nábytku

Pokud stěhujete nábytek na jiné místo, tak vás asi nepřekvapí proleženiny vzniklé zatížením koberce nábytkem. Proleženiny nejsou to nejhorší, ale pěkně to určitě nevypadá. Jestli se chcete proleženin zbavit, tak použijte páru z žehličky, kterou napaříte vlákna. Dávejte pozor, aby se žehlička nedotkla koberce. Poté koberec vysušte obyčejným fénem.

Propálení cigaretou

Ten, kdo kouří v interiéru se mohl setkat s problémem, kdy upadne popel na koberec a propálí ho. Pokud vám od cigarety neshoří celý koberec, tak se to dá řešit. Vezměte si nůžky a opatrně vystříhejte spálené části koberce. Najděte část koberce, která není vidět, např. někde za dveřmi nebo sedačkou a ustříhněte části vlasů a pomocí lepidla je vlepte do propáleného místa.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo