Jak se zbavit prachu?

Prach v domácnosti je jeden z největších nepřátel, se kterým musíte bohužel bojovat téměř každý den. Každý si chce v bytě udržovat pořádek, ale bohužel ne vždy to jde zcela podle představ. Zvlášť v případě, kdy má přijít návštěva, kterou chcete okouzlit. Určitě to znáte, uklízíte denně a prachu se ne, a ne zbavit. Jak se zbavit prachu nebo ho alespoň z větší části omezit se dozvíte v tomto článku. Tématem bude jak čistička vzduchu proti prachu, tak i jednoduché metody, které zvládnete bez jakékoliv investice.

Jak se zbavit prachu? Začínáme!

V první řadě si musíte uvědomit, kde začít. Určitě s námi budete souhlasit, že se nevyplácí začít od nejnižšího bodu, který se v domácnosti nachází. Tím máme na mysli podlahu. Vždy byste se měli soustředit na co nejvyšší místa, mezi která například patří záclony, okna nebo police. Nemá cenu uklízet podlahu, když se poté vrhnete do úklidu polic nebo oken. Prach v domácnosti byste totiž zase smetli na zem. Jakmile začnete s úklidem oken a polic, musíte se na tuto práci důkladně soustředit. Nestačí pouze jednou setřít a hotovo. Stejně jako police, tak i okna mají tzv. mrtvé koutky, které bývají pro čištění od prachu tím nejtěžším bodem.

Pokračujeme v uklízení aneb jak se zbavit prachu 2. část

Máte rádi starší styl a ve vaší domácnosti máte různé lapače prachu, kterým musíte věnovat neustálou péči, co se týče úklidu? Zkuste se jich zbavit, i přes to, že jsou pro vás tyto předměty velmi důležité. Nemusíte je hned vyhazovat, stačí je umístit například do krabice, kterou pořádně zabezpečíte proti rozbití či vyhození. Moderní domácnosti dnešní doby jsou téměř bez vitrín a lapačů prachu, protože patří mezi jednoduché a luxusní. Nejčastějšími lapači jsou dekorace, které se často schovávají ve vitrínách. Dále to mohou být květiny nebo obrázky. Chápeme, že jde o vaše památky, ale je potřeba se na to podívat i z jiného pohledu. Květiny jsou pro domácnost důležité, ale nemusí být v přehnaném množství.

Když vitrínu, tak chytrou!

Říkáte si, co může být na vitríně či knihovně chytrého? Poradíme vám, jde o stavbu. Pokud se totiž rozhodnete pořídit si vitrínu nebo knihovnu, měli byste myslet na její úklid a ušetřit si tak zbytečné množství času. Jedním z pomocníku vám může být tzv. uzavřená vitrína a knihovna, která je pro dnešní dobu mnohem modernějším kouskem. Převážně z otázky úklidu, o což tady vlastně jde. Zapomeňte tedy na neuzavřené skříně, vitríny, komody nebo knihovny, protože nebudete dělat nic jiného, než jenom uklízet.

Nestačí pouze vysávat!

Blíží se váš den úklidu a vy do rukou berete vysavač a chystáte se vysávat? Po dokončení práce si říkáte, jak je vaše domácnost čista a bez jediného smítka prachu? Jste na omylu, prach v domácnosti se stále udržuje na podlaze a ve vzduchu. Proto je potřeba udělat i další opatření, které výrazně pomohou při cestě, jak se zbavit prachu.

Jaké další činnosti musíte dělat?

K vysávání patři bezpochyby i vytírání, tyto dvě činnosti se náramně doplňují a jedna bez druhé by vlastně ani nemohla fungovat. Divili byste se, kolik toho dokáže udělat hadr a voda. Zatímco vysavač si dokáže poradit pouze s hrubými částicemi, vytírání dokáže na sebe natáhnout i malé, okem neviditelné částice. Snažte se vytírat co nejčastěji, jedině tak můžete předejít většímu množství prachu. To neznamená, že se na vysávání úplně vykašlete. Jak již bylo řečeno, vysavač je vhodný na větší částice, které by vám naopak mohly při vytírání dělat problémy.

Čistička vzduchu proti prachu

Na závěr bychom vám chtěli představit produkt, který opravdu funguje. Řeč je o čističce vzduchu, která si hravě dokáže poradit s létajícími částičkami prachu. Pomocí lidského oka je nevidíte, ale věřte nám, že se vyskytují v každé domácnosti. Čistička vzduchu proti prachu vám v této oblasti dokáže výrazně pomoct a vy se tak budete moct soustředit na větší částice.

5/5 - (2 votes)

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo