Jak si vyrobit dřevěný plot?

Patříte mezi oblíbence dřevěných plotů? Chcete aby se i ohraničení vaší zahrady sjednotilo s přírodou? Jestli ano, tak právě pro vás bude dnešní návod, kde si povíme, jak si takový dřevěný plot vyrobit.

Nezapomeňte vyrobený plot vždy opatřit kvalitním nátěrem, který je voděodolný. Zahradní ploty jsou pravidelně vystavovány náročním podmínkám počasí.

dreveny-plot-2

dreveny-plot

Postup výroby dřevěného plotu:

 1. Nejprve si musíme vyměřit terén a nařezat jednotlivé laťky. Pokud už máme materiál připravený, čeká nás jeho sestavení a sbití dohromady. Nakonec bude čekat jen povrchová úprava.
 2. Stejným postupem, jako jsme vyměřovali laťky budeme pokračovat i u horního a dolního příčného trámu.
 3. Pro správné určení polohy naměříme od spodního okraje 10 cm k příčnému trámu.
 4. Abychom dodrželi vždy stejné rozestupy mezi laťkami, tak použijeme šablonu, což je laťka o šířce 10 cm.
 5. Pokrašujeme další fází a to je umístění příčného trámu. Až ho budeme umisťovat, tak necháme na každé straně přesah pro pozdější lepší upevnění sloupků, které se budou zarážet do země.
 6. Odstraníme šablonu a natřeme pod ní místo voděodolným lepidlem.
 7. Lepené spoje musíme zajistit. Laťky a příčné trámy zajistíme na každé straně dvěmi šikmo zatlučenými hřebíky.
 8. Poté následuje obroušení povrchu středně hrubým brusným papírem.
 9. Všechny zahradní ploty jsou vystavovány povětrnostním vlivům, proto nemohou zůstat bez vhodného nátěru. Dostačující budou 3 nátěry fermeží, která je voděodolná.
 10. Pokud si nejsme jisti, zda jsou svislé laťky dokonale svislé, tak si to můžeme ověřit pomocí již dříve použitých šablon. Ověříme tak i 10cm mezery mezi jednotlivými laťkami.
 11. Jakmile dokončíme jednu část, tak stejným způsobem vyrobíme další. Po vyrobení všech části je vždy pevně spojíme k sobě nebo k zahradní brance.
 12. Jednotlivé konce plotu je nutné připojit ke sloupku, na kterém je upevněna branka. Ten nezapomeňte velice pevně zakotvit k zemi. Takto zpevníte celou konstrukci laťkového zahradního plotu.

Zdroj: fencepanelss.net

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo