Jak vybrat žehlící prkno?

Ať už jste zarytý odpůrce žehlení nebo si tuto činnost užíváte. Je to pro vás odreagování? Dnešní článek je plný rad a užitečných tipů, které se vám budou hodit. Nezaručujeme, že po přečtení článku si žehlení zamilujete, ale zjistíte, jak vás při žehlení přestanou bolet záda. Aspoň to je malý úspěch, že? Poradíme vám, jak si vybrat správné žehlící prkno.

Výška prkna

Tím nejdůležitějším předpokladem pro výběr žehlícího prkna je nastavitelná výška. Pokud u vás doma žehlí více lidí např. maminka a dcera, každá je jinak vysoká, tak možnost nastavit si vhodnou výšku žehlící plochy obě ocení a bude každá žehlit ve výšce, která jí vyhovuje.

Žehlicí plocha

Až budete hledat nové prkno, tak berte ohled i na vlastnosti žehlící plochy. Ta by měla být dostatečně dlouhá a široká. Aby na ní bylo možné snadno vyžehlit trička i košile. Dalším kritériem je, aby mělo dobrou propustnost. Pára musí během žehlení procházet skrz, aby se nesrážela a nemáčelo tak žehlené prádlo.

Stabilita

Jen na stabilním prknu, které se nekývá, neujíždí například na plovoucí podlaze či na koberci vám umožní takové žehlení, o kterém se vám až do dnešního dne ani nezdálo. Nejenže byste si s nestabilním prknem přidali práci, kdy byste jej neustále museli posunovat z místa na místo, ale zároveň byste zvýšili i riziko možného popálení, což by rozhodně nebylo příjemné.

Potah prkna

Co se potahu prkna týče, snažte se vybrat takový, který se po pár žehleních nevytáhne ani nijak jinak nezdeformuje. Zároveň by měl být propustný a odolný vůči vlhkosti, se kterou přijde do styku. Hitem jsou technologicky pokročilé potahy, které vám slibují rychlejší a preciznější žehlení.

Kam odložit žehličku

Na závěr i rada ohledně odkladače žehličky. Na trhu se můžete setkat s žehlicími prkny, která mají odkladač pevně zabudovaný, ale také s těmi, u kterých se vysunuje. V každém případě si zkontrolujte, zda je dostatečně stabilní, čímž zjistíte, zda vaši žehličku vůbec udrží a ta se vám po jednom odložení nebude válet na podlaze v obýváku.

5/5 - (2 votes)
1 Comment
  1. Já osobně jsem si pořídila vyhřívané žehlící prkno od Aquelu. Žehlení s ním je zábavnější a rychlejší. Rozhodně doporučuji.

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo