Jak vymalovat dětský pokoj?

Dětský pokoj by měl splňovat důležité zásady, protože je to jakési útočiště pro vaše děti. Když je jim smutno, jejich první cesta vede právě do této místnosti, kde se rádi vybrečí. Věřte nám, že každé dítě občas zažívá dobu, kdy se necítí dobře a místo za vámi, půjde do svého pokoje. Nebudeme-li počítat nábytek a vybavení, tak jsou to právě barvy, které mohou vašemu dítěti v těžkých situacích alespoň trochu pomoct. Dětský pokoj podle Feng Shui se zaměřuje především na toto téma a vy byste ho v žádném případě neměli podceňovat. Jak vymalovat dětský pokoj, aby byl přizpůsobený dítěti?

Jak vymalovat dětský pokoj?

Nemusíte se bát, že by šlo o složitý proces, který byste nezvládli. Pokud budete dodržovat pravidla barev, určitě se dočkáte úspěšné práce, kterou ocení nejenom váš partner či partnerka, ale i děti. Možná vás teď zajímá otázka, jakou barvou vymalovat dětský pokoj. Odpověď je velice jednoduchá, volte barvy radosti. Mezi ty patří například oranžová, žlutá, jemně modrá nebo zelená. U zelené si dávejte pozor na to, aby rovněž jako modrá byla spíše světlejší. Tmavě zelená by nemusela na děti působit příjemně.

Zdravotní opatření

Jestliže při malování dětského pokoje chcete ušetřit finanční prostředky tím, že budete volit nejlevnější produkty, tak na to velmi rychle zapomeňte. Nezapomínejte, že jde o vaše děti a měli byste jim tedy dopřát jen to nejlepší. Proč vás vůbec na tohle upozorňujeme? Není barva, jako barva. Pokud byste volili z levnějších produktů, mohlo by to vážně ohrozit zdraví vašeho dítěte. Dětský pokoj podle Feng Shui by měl být zdravý a plný radosti. Je sice hezké, že se snažíte vybírat vhodné barvy, ale nebude to příliš platné, když budou pro vaše děti škodlivé.

Jakou barvou vymalovat dětský pokoj?

Barvy by v první řadě měly být odolné a nejlépe omyvatelné. Pro případ, že by se vám nepovedl některý tah. Dále by neměly být cítit jakýmkoliv zápachem, aby vašemu dítěti nezpůsoboval zdravotní problémy. V neposlední řadě musí být zcela čisté, to znamená bez nebezpečných a zároveň uvolňujících se látek. Máte-li doma alergika, nezapomeňte se v oficiální prodejně barev zeptat na barvy vhodné pro alergiky. Jedině tak zajistíte dítěti maximum, co pro něj můžete v oblasti vymalování pokoje udělat.

Jdeme malovat!

Přecházíme na nejdůležitější část práce. Jakmile máte barvu vybranou, můžeme se pustit do malování. Jak vymalovat dětský pokoj v jednoduchých krocích? Na to se teď společně podíváme. Jako první byste se měli pustit do odstraňování staré malby. K tomuto procesu budete potřebovat vodu a malířskou špachtli. Jako první pořádně namočte vodou celou zeď. Následně pár minut počkejte. Voda se musí pořádně vpít do zdi, aby poté práce byla mnohem snadnější. Dále si do ruky vezměte malířskou špachtli a pomalu seškrabujte starou malbu ze zdi.

Čištění, čištění a čištění

Po dokončení prvního kroku se pusťte do čištění. Opět budete k této práci potřebovat čistou vodu. Zeď musíte pořádně připravit na novou vrstvu. Jestliže jsou někde prasklinky, musíte je pomocí tmelu zalepit. Po vyčištění se budete moct přesunout na další krok, který je potřeba během malování splnit.

Připravujeme se na malování

Ještě, než začnete je důležité si nanosit do místnosti potřebné věci. Usnadníte si tak celkovou práci a zbytečné chození, které byste museli absolvovat, pokud byste na něco zapomněli. Na malování budete potřebovat barvu, stírací mřížku, štětec a velký váleček. Máte nanošeno? Tím vaše příprava nekončí! Musíte zakrýt veškerý nábytek a zalepit všechny zásuvky pomocí lepící pásky. Jedině tak ochráníte své věci před zbytečnými cákanci.

Malování dětské pokoje

Konečně jste se dočkali, je tady před námi poslední část práce. Jak vymalovat dětský pokoj, když jste už došli k poslednímu bodu? Není od věci začít od nejtěžších míst, které vymalujete jedině s malým štětcem. Za těžká místa se považuje okolí zásuvek, vypínačů a oken. Když se budete nejprve věnovat těmto prostorám, bude vás poté finální práce jistě bavit. Na tu už si samozřejmě vezmete malířský váleček s rukojetí, díky kterému zvládnete celou místnost za pár desítek minut.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo