Když ráno odcházíme do práce, tak přemýšlíme nad tím, jestli se i večer vrátíme a bude vše v pořádku. Aby jste nemuseli mít takové obavy, je dobré mít dům nebo byt chráněn proti zlodějům. Eliminujete vstup jiným osobám do vašeho obydlí. Povíme si dnes, jak na to.
Na trhu existuje řada zařízení, která vám se zabezpečením pomohou. V základě je můžeme rozdělit do dvou kategorií. A to mechanická nebo elektronická zařízení. Máme i pár tipů, jak se zloději nedozvědí, že nejste doma.
Mechanické zabezpečení je dostačující
Pokud necháte otevřený dům, garáž nebo jiné obydlí, tak se nemůžete divit, že se z nich může něco ztratit. Většina z nás zamyká, ale používáme ty správné zámky?
Ideálním řešením je použití bezpečnostních dveří, která mají jeden nebo více zámků, vložku a štít, který je odolný proti zlomení, odvrtání nebo prokopnutí. Zárubně byste také měli vybrat vyztužené, které vydrží roztažení a nemůže se tedy stát, že by vypadl zámek.
Bydlíte-li v domě nebo patrech, která jsou dostupná ze země, tak určitě myslete i na zapezpečení oken a balkónů. Pořídit si můžete bezpečnostní okna nebo folie – ty dokáží zabránit vysypání skla a navíc slouží i jako tepelná izolace.
Elektronické zabezpečení se někdy nevyplatí
V případě, že nemáte tak drahý majetek v objektu, tak není finančně rozumné investovat do dražšího elektronického zapezpečení. V případě, že je tomu naopak a máte doma např. drahé obrazy nebo elektroniku, tak se určitě vyplatí napojení na pult centrální ochrany. V jiném případě by určitě dostačovala jen pohybová čidla, elektronické dveřní kliky, které zabrání vniknutí do objektu a vydávají silný signál, který zloděje může odradit.
Kamery také můžou výrazně pomoci při odstrašení vetřelce. Ty většinou nebývají napojené na centrální pult.
Rozhodněte se rozumně, podle svých finančních možností. Poslední možností by pro vás mohlo být i pojištění domácnosti.