Jaké žaluzie vybrat?

Prosklená okna nabízí široký výhled z bytu ven, ale také umožňují sousedům koukat dovnitř. Osvětlují vnitřní prostory bytu přirozeným světlem. Zamezit volnému pohledu do bytu a regulovat si množství světla proudící dovnitř mají za úkol různé typy stínění. Dříve tomuto účelu sloužily převážně záclony, někdy i do půl okon, později velkoplošné přes celá okna. Dnes jsou trendem žaluzie z různých druhů materiálů.

Jaké typy jsou nejrozšířenější?

Nejoblíbenějším druhem jsou vnitřní žaluzie z hliníkových lamel. Ty dodává převážná většina výrobců plastových oken spolu s montáží, když je vyměňují za stará dřevná okna.

zaluzie

Jsou k dispozici v mnoha barevných odstínech. Komu se líbí spíše přírodní materiály, tak si také vybere. Pro zastánce moderního stylu jsou i v provedení barevného hliníku. Vyrábí se i dřevěné žaluzie, proto nemusíte slevovat ze svých nároků. Odborníci vám je správně zaměří a poradí vám s výběrem druhu montáže:

  • přímo na zeď
  • do výklenku okna

Např. lamely u odolného dřeva abachi jsou dodávány ve třech barevných variantách.

drevene-zaluzie

Líbí se vám spíše textilní materiály a pastelové barvy? Tak by pro vás mohlo být vhodné plisé, stínění, které je vyrobené ze skládaného polyesteru v různých stupních průhlednosti.

skladane-zaluzie-plisse

Ideální na zakrytí jednotlivých skleněných polí oken, dveří nebo světlíků a střešních oken. Uplatnění naleznou i v zimních zahradách. Hodí se jak na pravoúhlá okna, tak i na atipických tvarů.

zaluzie-plise

Zakrýt celá panelová okna i se zdí dovedou vertikální žaluzie. Také v nabídce v několika barevných variantách a stupních průsvitnosti. Oblíbené jsou montované do stropu, které dosahují až k podlaze. V prostorech, kde jsou pod okny radiátory se instalují často jen od stropu po úroveň parapetu.

vertikalni-zaluzie

Žaluzie se zatahují i v zimě proti ostrému slunečnímu světlu, kdy se topí. Kromě běžného ručního ovládání žaluzií výrobci dodávají i elektrický pohon se spínačem. Pokud chcete větší pohodlí, tak určitě žádejte dálkový ovladač. Krátkou dodací lhůtu žaluzií žaluzií dopňuje rychlý pozáruční servis a náhradní díly okamžitě dostupné ve skladu výrobce.

Vybíráte také venkovní žaluzie? To bychom vám doporučili vsadit na kvalitního výrobce s dlouholetou tradicí a např. rolety twintex.

5/5 - (1 vote)

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo