Jakou rostlinu k minimalistickému stylu?

Několik pěkných rostlin v bytě významně přispívá k pohodě a navíc i k prokysličení místnosti. Samozřejmě je třeba znát míru. Pěstování celé botanické zahrady nám asi bude ubírat z prostoru a také obcházení nějaké přerostlé palmy bude dost nepříjemné. Otázka je, kolik a jaké druhy rostlin k podpoření a dotvoření stylu stávajícího zařízení a harmonického spolupůsobení? Podlouhlé nebo kulaté listy, matné, zda lesklé, listnaté, jehličnaté, tučnolisté nebo kvetoucí rostliny? Ty tvoří součást stylu stejně jako nábytek, mají i své vnější stylové znaky. A to opravdu není jedno, k jakému přístroji je použijeme. Bez rostlin je byt takový, jako nejnovější módní šaty bez patřičných doplňků. Dobře vybraný druh rostliny nám umí být dokonale nápomocný při vytvoření harmonie stylových prvků.

Doplněk moderně řešených interiérů:

K jednoduchým liniím nábytku náleží rostlina jednoduchá. K bezbarvé minimalistickému zařízení je ideální červená Guzmánie, či fialová orchidej, které zároveň barevně podporují a dokonale harmonizují i s bytovým textilem, tapetou, či drobnými doplňky.

Doporučujeme: Zamiokulkas, Dracéna, Orchidej, Sansaveria, Guzmánie, Amarilys, Tillandsia, Aloe, sukulenty …

Možná ještě jednu větu si zaslouží vázy a řezané květiny. Řezané květiny dokáží velmi rozproudit pozitivní energii a tak místnost naladit. Pokud je do vázy kupujete, zaměřte se na pestrobarevné, v případě jednobarevných na barvy jasné, ale nikdy nedržte prázdnou vázu na stole! Pokud nic víc, alespoň do ní vložte pár větviček, nebo větev zajímavého tvaru. Prázdná váza budí opravdu špatný dojem!

kvetiny

kvetiny

kvetiny

kvetiny

Rate this post
Stavebka.com
Logo