Kontejnerový dům

Stavba kontejnerového domu je nejjednodušší a jedinečná metoda recyklace materiálů. Bohužel, takové bydlení je opravdu zažitým a módním zatím pouze v zámoří. Jak stavět z kontejnerů stylově? Inspirujte se prací tří inženýrů firmy Numen Development, a to Katie Nicholsové, Johna Walkera a Christophera Robertsona, kteří navrhli moderní, barevný, kreativní, jednopodlažní dům ze čtyř kontejnerů v kombinaci se dřevem.

Technologie kontejnerového domu

Díky speciální technologii je dům neuvěřitelně pevný, dobře tepelně izolován a to vše z původních tenkých kovových stěn. Podle stavitelů se stavba domu podobala nejvíce hře s legem, v tomto případě návrháři vycházeli z jednoho 6 metrového a tří 12 metrových kontejnerů, čehož výsledkem je třípokojový rodinný dům o téměř 170 m2 užitné plochy. Ve dvou větších kontejnerech zařídili obývací pokoj, jídelna a ložnici, zatímco v tom nejmenším dostala místo kuchyň. Téměř všechny vnitřní stěny odstranili, čímž vznikla neuvěřitelná prostornost. Poslední, čtvrtý kontejner slouží jako pokoj pro hosty.

Kontejnerový dům – cena

Kalkulujme trochu! Cena jednoho kontejneru je v závislosti na jeho velikosti a technickém stavu 2000-5500 dolarů. Stavba probíhala bleskově, za den se kontejnery přemístili na pozemek, po měsíci práce chybělo už jen dům zařídit.

Vyplatí se?

Vnější stěny a spodek kontejneru opláštili vynikajícím keramickým izolantem. U zařízení interiéru použili nábytek a zařízení pouze z recyklátů, navíc při stavbě nevznikl téměř žádný odpad.

kontejner

Interiér kontejnerového domu

3.7/5 - (9 votes)
Stavebka.com
Logo