Loft v červeném

Světlé, stylové, prostorné. Většina z těchto funkcí je tvůrcem ideálního domova. A těmito vlastnostmi můžeme označit i loft, který je stále populárnějším i u nás. Velké nedělené prostory a okna tvoří kontrast s malometrážními, úzkými metropolitními byty, které jsou tak typické pro městský styl. Navzdory tomu všemu vedly první obyvatele loftu k obývání bývalých industriálních budov mnohem prozaičtější důvody. Začátkem 60-70 let spadaly takové obydlí do nejnižší cenové kategorie. Od skromných začátků si tento styl do dnešního dne podmanil celý svět. Betonové pilíře a volné instalační potrubí se staly povinnými prvky průmyslového stylu.

Chladničky z nerezu, doplňky z chromu, vodovodní potrubí v koupelně se stali jeho vizualizačními prvky. Kromě estetiky, třeba vidět i přednosti průmyslových materiálů, jejich trvanlivost a odolnost. Společenský prostor je ucelený, vícefunkční, obsahuje v sobě kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a vstupní halu, na ústupu je intimita pokoje a koupelny, které jsou často součástí tohoto neděleného prostoru. V materiálové skladbě loftu dostává hlavní roli beton, který se používá stejně na podlahu, kuchyňské pracovní desky, umyvadla, vany, či sprchy.

Dřevo, cihla a kámen dostává stejně důležitou roli. Rozměry zařízení musí být tomuto obrovskému prostoru přizpůsobit, proto se nábytek často rozměrově předimenzoval. Ideální jsou velké rohové sedačky, 12 místné jídelní stoly, dlouhý psací stůl, vysoký kuchyňský pult s velkým množstvím barových židlí. S barvami se dá ve velkém prosvětleném prostoru odvážné manipulovat. Konečný výsledek je úžasný a dech zarážející. Inspirujte se tímto červeno-šedým zařízením!

loft

loft

loft

loft

loft

loft

loft

loft

5/5 - (1 vote)
Stavebka.com
Logo