Nábytek do obývacího pokoje – jaký vybrat

Rozhodli jste se pro rekonstrukci vašeho obývacího pokoje a aktuálně přemýšlíte nad tím, jaký vybrat nábytek. Podívejme se na několik tipů, které vám jasně řeknou, co by ve vašem pokoji rozhodně nemělo chybět. V první řadě je dobré určit si cenovou hranici, přes kterou nepůjdete. Zde se vyplatí sledovat aktuální akce nábytku. Díky nim můžete za stejný rozpočet pořídit nejenom mnohem více, ale i kvalitnější kusy. Máte-li rozpočet stanoven, pojďme na konkrétní výběr.

Zaměřte se na jednotný design

Určitě chcete, aby i váš obývací pokoj působil jednotně. Proto by jednotlivé kusy nábytku měly být od stejného výrobce, nejlépe potom ze stejné edice. Příkladem mohou být třeba série Black Red White do vašeho obýváku. Zde jde o koncept nábytku, který zaujme i ty nejnáročnější. Samozřejmě jasno bychom měli mít i v tom, co konkrétně zvolíme. Za nás doporučujeme alespoň základní kusy, kam se řadí:

  • Stolek pod televizi
  • Skříňky a různé police
  • Konferenční stolek
  • Sedačka

Při výběru s ohledem na konkrétní design také respektujte budoucí nádech vašeho pokoje. Hleďte hlavně na stěny a podlahu. U světlejších odstínů je dobré vsadit na tmavší nábytek, a naopak. Barevné provedení by se však příliš odlišovat nemělo a hlavní nádech by měl být stejný.

Nezapomínejte také na funkčnost

Každý nábytek by měl být i funkční. To ostatně můžete ovlivnit i vy sami, především potom správnou montáží. Pokud vám nevyhovuje kování dodané výrobcem, či snad kupujete nábytek bez něho, můžete moderní nábytkové kování koupit zvlášť. Co máme na mysli? Nejsou to jenom běžné úchyty sloužící k otevírání a zavírání. Je to i řada skutečně zajímavých systémů. Tam se řadí třeba různé výklopné mechanismy, stejně jako různé zásuvkové výsuvy, nebo systémy posuvné. To vše následně ovlivňuje samotnou funkčnost, především pak s ohledem na praktické využití.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo