Obývací pokoj podle feng shui

Podle feng shui je obývací pokoj místem příležitosti. Představte si, že za vámi příjde starý přítel nebo kolega, zaklepe na dveře a vstoupí. První místností, kterou uvidí je právě obývací pokoj. Je to pokoj plný potenciálu a příležitosti, kde se spojuje několik aspektů života, kariéry a vztahů. Když bude obývací pokoj vhodně navržen podle feng shui, tak se v něm host bude cítit jistý.

Stejně jako v předchozích článcích pro vás máme i dnes několik rad, jak si vytvořit harmonický feng shui pokoj:

  • Důležitou věcí je pozice pohovek a židlí. Nejlépe by měly být umístěny čelem ke dveřím, pokud to není možné, tak se je snažte umístit tak, aby nebyly zády k nim. Lidé, kteří sedí ve feng shui obývacím pokoji, tak by měli mít vždy možnost vidět na dveře, aniž by se otáčeli. Sedět by měli ve tvaru osmiúhelníku nebo kruhu.
  • Ve feng shui pokoji by mělo být dostatek světla, tmavé rohy prosvětlete jasnými barvami, rostlinami nebo zrcadlem. Tak k nim přitáhnete energii Čchi, jinak by tam vůbec nebyla. Důležité je, aby Čchi mohlo protékat celým pokojem, okolo nábytku a do rohů.
  • Kovové objekty, jako je televize, počítač a další elektromagnetická zařízení narušijí tok Čchi, proto by neměli být umístěné uprostřed obývacího pokoje. Nejideálnějším centrem pokoje je krb. Tomu by mělo být podřízeno celkové rozmístění nábytku. Obývací pokoj by měl poskytovat příjemnou atmosféru, která je vhodná pro konverzaci a podstatné je, aby se v něm obyvatelé cítili pohodlně a dokázali si odpočinout.
  • Neméně důležitou součástí obývacího pokoje jsou zrcadla. Vhodně umístěné zrcadlo má mnoho výhod. Přináší do místnosti více světla, a to i do temnějších míst a odráží symbolický element. Zrcadlo dokáže také místnost opticky zvětšit nebo může být umístěno tak, abychom v jeho odraze viděli i z nejrůznějších zákoutí pokoje na dveře. Má-li váš obývací pokoj nepříjemný tvar, tak nasměrujte pomocí zrcadel tok Čchi tak, aby proudilo po celém pokoji.
  • Stolem je symbolizováno zdraví, proto by měl být čistý a úhledný. Když na něj pěkně umístíme květiny, tak přispějeme i ke zdraví okolí.
  • Dále můžete tok Čchi ve vašem obývacím pokoji podpořit nějakým uměleckým dílem, kresbou nebo pokojovou rostlinou se zakulacenými listy.
  • Obývací pokoj by podle feng shui neměl být plný nejrůznějších věcí. Také se nesnažte do pokoje vměstnat mnoho nábytku. Pokoj by měl být vzdušný.
  • Snažte se o to, aby ve vašem obýváčku bylo dosaženo naprosté rovnováhy mezi mužskou a ženskou energií. Jak to provést? Docílíte toho tak, že umístíte vhodně ženské elementy, jako může být poduška na zem, polštářky na pohovce nebo čerstvé rostliny ve středu stolu. Myslete na to, že ve feng shui nejsou uznávány sušené rostliny a rozhodně se nedoporučují využívat jako výzdoba obývacího pokoje. Výzdoba by měla podpořit pocit klidu a relaxace.
  • Nábytek by měl být rozložený tak, aby působil intimně, nejlépe do kruhu. Nepřitlačujte nábytek přímo na stěny a posezení umístěte tak, aby bylo vidět ze všech míst na dveře.
  • Vstup do obývacího pokoje by měl být čistý, přiměřeně osvětlený a bez zbytečností, které by bránili průchodu Čchi. Nevhodné je umístit zrcadlo přímo proti dveřím do obývacího pokoje. Čchi by tak bylo odraženo zpět. Obrázky a smutné fotografie neumisťujte na taková místa, kde by byly vidět hned po příchodu do obývacího pokoje. Vhodné je umístit šťastné chvilky a milující osobu. Budete mít vždy mnohem lepší náladu, když do místnosti budete vstupovat.
Rate this post
Stavebka.com
Logo