Péče o dřevěnou podlahu

Pokud máte dřevěnou podlahu, tak to jistě bylo rozhodnutí na celý život. Po celou tu dobu dodává vašemu interiéru energii luxusu. Vypadá čistě a je komfortní na dotek. Je vhodná do všech interiérů – moderních nebo klasických. Snadno se udržuje a čistí. A co je to nejdůležitejší? Je přírodní.

Pravidelná péče prodlouží životnost podlahy

Dobře ošetřovaná a udržovaná dřevěná podlaha bude sloužit mnoho let, někdy i stovky. Nezáleží na tom, jestli jde o masiv nebo parkety. Může to být i nová plovoucí podlaha. Životnost jí dodáte pravidelnou péčí a to přibližně 4 krát do roka. Vhodnou údržbu však volte podle zvoleného materiálu podlahy.

Jak na podlahu ošetřenou olejovým nátěrem?

Výhoda podlah, které jsou ošetřené olejem je, že dřevo nepraská a je odolné proti vlhku. Současně si ale zachovává svůj vzhled a strukturu. Podlahu tohoto typu posačí pravidelně omývat vodou s mýdlovým přípravkem, abyste se zbavili veškerých nečistot. Může to být i stírání mopem nebo kartáčem odstranit starší nečistoty. Po této údržbě podlahu do sucha otřete, aby voda nenasákla do hlubších vrstev dřeva. Protože by mohlo docházet k uhnívání.

I olejový nátěr je nutné pravidelně obnovovat a to nejpozději, když si všimnete, že už povrch není voděodolný.

Voděodolnost můžete podpořit ještě navoskováním povrchu poté, co dřevěnou podlahu naolejujete.

Jak se starat o lakovanou podlahu?

Stejně jako v předchozím případě i lakovanou podlahu čistíme přípravkem na bázi mýdla. V obchodech naleznete mnoho typů přípravků určených právě na mytí dřevěných povrchů. Takto ošetřená podlaha lépe odolává poškození a různým vnějším vlivům. Po omytí doporučujeme použít leštěnku, ale jen v případě, že je na podlaze jednolitý lak a není v žádné části poškozený.

Pokud byste použili leštěnku na místě, které je poškozené, vznikly by šedé skvrny.

V případě, že je podlaha často využívána, tak pravidelně kontrolujte nejfrekventovanější místa a obnovte nátěr.

Pokud chcete, aby vám podlaha vydržela desítky let, tak jí věnujte pravidelnou a včasnou péči. Odvděčí se vám za to svoji krásou.

5/5 - (3 votes)

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo