Plánování kuchyně bez horních skříněk

Horní kuchyňské skříňky na stěně tvoří bezpochyby užitečné odkládací a úložné prostory, ale mají zároveň i své nevýhody. Největší jejich nevýhodou je, že prostor ve výši očí uzavírají. Tento fakt v podvědomí vytváří pocit omezení prostoru, čímž se kuchyň zdá být v konečném důsledku menší. Na kuchyňské stěně osazené horními skříňkami tedy vytvoří imaginární druhé vnitřní stěny, které prostor zužují.

Okna versus horní skříňky?

Optimální kuchyň by měla dostávat dostatek přirozeného denního světla a samozřejmě mít také mnoho úložných prostorů. Pokud bude velký počet horních skříněk, zřejmě nebude mnoho oken. Pokud máte k dispozici velké plochy oken, je třeba říci, že v takovém případě jste nuceni vzdát se pohodlných úložných kapacit, které horní skříňky nabízejí.

Zbavte se horních kuchyňských skříněk

Takže, jaké je schůdné řešení? Zkusme pouvažovat, jak nahradit tato úložná řešení. Skladovací kapacity je možné rozšířit hlubšími spodními skříňkami (70-80cm), praktickými rohovými řešeními, zásuvkami namontovanými do soklové části nábytku, montáží souvislé stěny, pokud je k dispozici dostatečně velký prostor.

Vzdání se horních skříněk je dobrým nápadem i v případě, že k vytvoření extra oken není možnost. Bez nich dosáhnete moderní, čistý, stylový efekt.

Ispirace – reálná řešení kuchyní

kuchyna bez hornych skriniek13

kuchyna bez hornych skriniek19

kuchyna bez hornych skriniek21

kuchyna bez hornych skriniek22

kuchyna bez hornych skriniek2

kuchyna bez hornych skriniek1

kuchyna bez hornych skriniek3

kuchyna bez hornych skriniek6

kuchyna bez hornych skriniek5

kuchyna bez hornych skriniek4

kuchyna bez hornych skriniek23

3.7/5 - (3 votes)
Stavebka.com
Logo