Plastová střešní krytina

Plast se již dostal do všech oblastí našeho života a není tomu jinak ani ve stavebnictví. Klasické materiály pro střechy jsou nahrazovány novými, které mají lepší vlastnosti. Taková střecha z umělé břidlice svým vzhledem dokonale imituje klasickou břidlicovou střechu, ale díky použitému materiálu je lehká, odolná a nerozbitná. První českou společností, která se výrobou plastové střešní krytiny zabývá je společnost Capacco spol. s r.o. A z čeho přesně se vlastně taková umělá břidlice vyrábí?

Plastová střešní krytina Capacco

Plastová střešní krytina Capacco je vyráběna z recyklovaného plastu kabelových izolantů, který v sobě spojuje spoustu ideálních vlastností. Krytina vyrobená z tohoto materiálu je vysoce odolná proti mechanickému poškození a je stálé pružná a pochůzná. Nemusíte se tedy obávat rozbití střechy např. při krupobití a tuto vlastnost oceníte také proto, že když si zavoláte kominíka, rozhodně se nestane, že by střechu při revizi komínu mohl poškodit.

Z pohledu složení materiálu krytiny se jedná PVC (polyvinylchlorid), který se vyznačuje samozhášivostí a dobrou odolností proti UV záření, což je další z výhodných vlastností pro střešní krytinu. Složení krytiny také samozřejmě zaručuje její mrazuvzdornost i odolnost vůči vysokým teplotám.

Umělá břidlice Capacco

Další ze skvělých vlastností, kterou umělá břidlice Capacco má je její lehkost, tato vlastnost Vám přijde vhod při rekonstrukcích, protože není nutno zesilovat krov. Při rekonstrukci také oceníte možnost pokládat střešní krytinu na starší, respektive horší bednění, kterému se střešní krytina skvěle přizpůsobí díky své pružnosti. Po pokládce dojde k dotvarování krytiny přilehnutím k podkladu, tím, že se jednotlivé šablony ve střední části mírně prohnou.

Zkušenosti s Capacco krytinou

Vlastnost, která Vás potěší je, že není nutné žádné další ošetřování střešní krytiny. Materiál, z něhož je krytina vyrobena zajišťuje, že střecha neobrůstá mechem. Při výrobě se totiž do výsledného produktu dostávají mikroskopické částice mědi z kabelových izolantů a ty zajišťují bezúdržbovost krytiny, napomáhají tomu, aby se na krytině neuchycovali částice prachu a tedy ani mech.

Poslední informace, která Vás přesvědčí o pořízení umělé břidlice je její nízká cena, která v poměru ke kvalitě a dlouholetosti střechy rozhodně potěší.

CAPACCO, Na Pastuši 495/2, 793 95 Albrechtice, strechy@capacco.czwww.capacco.cz

3.3/5 - (81 votes)
Stavebka.com
Logo