Podlaha do garáže

Realizujete dům nebo uvažujete o jeho rekonstrukci? Potom vás jistě čeká rozhodnutí ohledně podlahy do všech pokojů a chodeb, ale také do té, která je nejvíce namáhaná a to je garáž. Při volbě podlahy je potřeba se zaměřit na určité zákonitosti, které v ostatních pokojích dodržovat nemusíte, a tak si některé připomeneme.

Myslete na to, že v zimě přijedete se svým automobilem až dovnitř i se sněhem na podbězích a kolech, a tak je potřeba, aby v garáži voda nestála na místě, protože poté by se vám dala do zdí a hrozilo by, že vám budou zdi plesnivět. Myslete tedy na to, aby z garáže byl vyveden nějaký odtok této přebytečné vody. Při realizaci je dobré podlahu garáže vyspádovat. Sklon je možné udělat jedním směrem, kde bude sběrný kanál většinou podélný, a nebo je možné podlahu sklon směřovat do středu místnosti, kde bude kanál menší.

Další je materiál podlahy. Mezi nejčastější patří stále ještě dnes betonová nebo lépe drátkobetonová podlaha, ale objevují se i novější trendy, které k nám přišly ze západních zemí a to jsou lité podlahy z různých materiálů ne málo podobných linoleu. Tyto podlahy mají tu výhodu, že se do nich nevpije např. olej nebo jiné kapaliny z automobilu, jsou velmi pevné vůči tlaku a snadno udržovatelné.

Jedinou jejich nevýhodou je, že jsou samozřejmě náchylné k vyššímu poškození než beton a jsou dražší.

Samozřejmě existuje spousta dalších materiálů od dlažby přes různé natírané povrchy, ale ty se již tak nepoužívají, protože jsou většinou daleko dražší a udělají úplně stejnou práci jako výše dva zmíněné.

Rate this post
Stavebka.com
Logo