Schody, základní prvek designu

Skutečnost, že schody jsou opravdu potřeba, není otázkou estetickou, ale je to v prvé řadě architektonické rozhodnutí. Z hlediska architektonického je schodiště faktem v případě, že se má pracovat s více, než jednopodlažní prostorem. Přesto, musí být mnoho otázek revidovaných, abychom s konečným výsledkem byly spokojení. Prvním krokem je posoudit, které místo bude schodiště v prostoru zabírat. To je obvykle na rozhodnutí projektanta, ale nebylo by na škodu, pokud by bylo dosaženo dohody už i s interiérovým designérem.

Důležitým aspektem je skutečnost, že máme k dispozici dvě úrovně. Ať chceme obytné zóny od sebe separovat. Pokud uvažujeme o oddělených funkcích na dvou úrovních, stojí za uvážení, navrhnout schody co nejblíže ke vchodu, aby se po schodech dalo nerušeně dostat na oddělenou úroveň. Popřemýšlejte o tom, jak si představujete svůj dům, z hlediska dlouhodobého provozu, co se stane v případě, že děti budou větší, nebo dokonce naroste počet členů rodiny. Pokud jste našli optimální umístění schodů, to je první krok k tomu, aby bylo opravdu dobře použitelné. Přesnou geometrii výpočtu, základ pro realizaci, s přihlédnutím k anatomické povaze, struktuře materiálů, stejně všechny jiné okolnosti důkladně posoudí projektant ve spolupráci s designérem. Tuto fázi přípravy neváhejte konzultovat s kvalifikovanými pracovníky, nelitujte čas! Bohužel, velmi často vidíme při naší práci takové schodiště, kde si ťukneme hlavou do trámu, na posledním schodě nevysvětlitelně zakopneme … Ale tyto věci dobrý designér může snadno odstranit již v počáteční fázi. Navrhne vnější design pro úsporu místa, ale dá se pomocí něj vyhnout i nepříjemným řešením. Mějme na mysli, že schodiště musí řešit i přenášení nábytku do horní úrovně. Pokud máme první dva kroky za sebou, postupme k nejkreativnější části úlohy. Variabilita schodů je bezmezně vzrušující zadání a jsou tisíce způsobů, jak dát tomuto konstrukčnímu prvku tu pravou tvář.

Těď už se podívejte na výběr nejkrásnějších schodišť přes zavěšené, s úložným prostorem, moderní, točité, žraločí zuby a mnoho dalších.

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

schody

Rate this post
Stavebka.com
Logo