Severský styl ve Španělsku

Funkčnost, praktičnost, určení obytných zón a vytvoření správné atmosféry nezávislosti bylo hlavním krédem manželského páru průmyslových designérů ve španělském Castelloe.

seversk_t_l_v_panielsku2

Oba milují životní styl, ve kterém převládají světlé barvy a přírodní materiály, jednoduché linie a vzory. Pro sjednocení prostoru použili bílo – černou kombinaci jako základ, ke kterému v obýváku s oblými tvary přístroje ještě pro změkčení atmosféry přidali osvěžující žlutou.

seversk_t_l_v_panielsku4

Zajímavostí je žluté otočné stropní svítidlo, které je přímo nad jídelním stolem, v případě potřeby je nastavitelné směrem k čalouněnému křeslu jako k čtenářskému koutku.

seversk_t_l_v_panielsku5

Dřevěný dub použili v případě podlahy i dveří, čímž vizuálně spojili celé přízemí, v koupelně keramické obklady teplých barev.

seversk_t_l_v_panielsku6

Přechod přirozeného světla ulehčili prosklením posuvných dveří leptaným sklem.

seversk_t_l_v_panielsku7

Různé barevné tóny v jednotlivých místnostech byl prvotní záměr, kterým se manželům podařilo dát samostatnou entitu každého prostoru.

seversk_t_l_v_panielsku8

Živá a intenzivní kuchyň se snídaňovým pultem ve tvaru U je půdorysné definování kuchyně a zároveň její oddělení od kancelářského prostoru.

seversk_t_l_v_panielsku9

Toto je příběh domu průmyslových designérů, kteří sáhli po prvcích severského zdobení a vyjadřují tím svůj kosmopolitní styl života.

seversk_t_l_v_panielsku10

seversk_t_l_v_panielsku11

Rate this post
Stavebka.com
Logo