Škola umění v Singapuru

Spojení tradic, současných forem a nápadů. Návrhy společnosti WOHA, kterou založili Wong Mun Summ a Richard Hassell v roce 1994 se vyznačují svou neustálou evolucí a inovací. Vytvářejí jedinečné spojení praktičnosti a invenčnosti. Zakládají si na ekologických principech a neustále přispívají k současné moderní architektuře.

School_of_the_Arts_Singapore_WOHA

Jejich stavba School of Arts v Singapuru (dokončena v říjnu 2010) je specializovanou školou pro vizuální a divadelní umění. Strategie návrhu vytváří dvě horizontální vrstvy, které jsou vizuálně propojeny – prostor pro veřejnou komunikaci dole (obsahuje několik prostorů pro představení) a prostor pro kontrolovanou interakci nahoru (přirozeně větrané třídy a studia).

Tato strategie řeší dva cíle poréznosti a komunikace, stejně tak i bezpečné prostředí pro výuku. Budova Met, Bangkok (dokončena v prosinci 2009) zkoumá možnosti bydlení v tropech. Nepřizpůsobuje modely vytvořené v oblastech s mírným klimatem, které striktně oddělují interiér a exteriér, zkoumá jak je možné pomocí přízemních konceptů bydlení v tropech vytvořit obytné prostory, které spojují interiér a exteriér ve výšce.

Budova Bras Basah MRT Station (dokončena v dubnu 2010) řeší dva konfliktní požadavky jedinou strategií – vizuální propojení s exteriérem, přičemž historická čtvrť a park vyžadovaly stavbu, která by zapadla do okolí. Řešením byla skleněná střecha pokrytá vodou. Voda proudí po skle, odvádí tak uvolněné teplo z klimatizace, přičemž stéká po stěnách a vytváří tak vodopád.

16362_2_AlilaVillasUluwatuBaliIndonesia_WOHA_1000pixels

Alila Villas Uluwatu (otevřen v červnu 2009) je ekologicky udržitelný hotel a vila, která zkoumá možnosti spojení tradiční architektury a moderního designu. Návrh spojuje prvky tradičních Balinézských pavilonů a moderní dynamické vnímání prostoru a formy.

Rate this post
Stavebka.com
Logo