Jak vybrat správné osvětlení?

Přes den je samozřejmé, že se každý snaží maximálně využívat denního světla. Pokud se setmí, již je nutné spoléhat se na světlo umělé. A podle čeho vybrat to správné osvětlení? Pokud nevíte, poradíme vám. A zaměříme se především na exteriér. Prioritou by měla být možnost provést světelno-technické měření ve smyslu STN EN, díky čemuž bude možné získat potřebná data. Na jejich základě bude možné kvalifikovaně vybrat konkrétní řešení, které bude daným potřebám vyhovovat. Nutno říci, že dané měření by mělo být provedeno nejenom špičkovými přístroji, ale také kvalifikovanou osobou, která je dokáže správně používat.

Zvolte i správnou technologii

Jakmile máte k dispozici naměřené hodnoty, již můžete začít vybírat konkrétní možnosti osvětlení. Je jasné, že v tomto směru je ideální využít těch nejmodernějších možností, které aktuálně existují. My doporučujeme použít progresivní veřejné osvětlení, které je spojeno s využitím LED technologie. Ta se v posledních letech stává jasným trendem v interiérech, ale rozhodně je možné také bezproblémové použití v rámci exteriérů. A jaké jsou hlavní výhody, pokud se touto cestou vydáte? Jedná se o tyto:

  • Vysoká úspora elektrické energie
  • Dlouhá životnost s ohledem na počet světelných hodin
  • Velmi dobrý výkon a svítivost

Hleďte také na cenu

Posledním krokem, který je dobré zvážit, je samozřejmě cena. Pokud jde o pořizovací náklady, nezapomeňte v nich zohlednit právě zmíněnou úsporu a to, za jak dlouho se vám vrátí. Pokud jde o celkové financování, nezapomínejte na to, že různé instituce a samosprávy mohou využívat třeba i dotace a jiné možnosti, které mohou celkové pořizovací náklady výrazně snížit. Pokud jde o běžné domácnosti, tak musíme říci, že zde obvykle nebývá problém ani to, pokud je rozhodnuto o financování na splátky. Opět musíme říci, že i tato cesta financování se vzhledem k aktuální i budoucí úspoře nákladů může vyplatit více, než osvětlení stávající, které je neekonomické a často i neekologické.

5/5 - (1 vote)

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo