Máte nevyužité podkroví, půdu případně budujete nový dům se šikmou střechou, kde bude i obytné podkroví? Pak jste určitě přemýšleli nad použitím střešních oken. Střešní okna vaše podkroví promění na světlé, útulné a dobře větratelné plnohodnotné bydlení. Jsou vhodná do každého interiéru a esteticky pozvednou vzhled celého domu nejen z interiéru, ale také z exteriéru. Zásadní je však jejich bezchybná montáž a dobře navržené umístění v projektu stavby.
Úvodem musím upozornit na obtíže, které mohou nastat, pokud si pořídíte střešní okna neznámé značky. Nemusí to hned znamenat nízkou kvalitu a s ní spojené poruchy jako zatékání, rosení, plísně, popraskaná skla nebo špatné těsnění. Avšak nemusíte kvůli jejich pochybnému původu zakoupit standardizované doplňky jako jsou například žaluzie, rolety či venkovní stínidla.
Střešní okna v létě
Obsah
Pokud v létě nejsou vaše okna vybaveny vnějším stíněním může to znamenat přehřívání interiéru hlavně to platí pro jižně orientovaná okna. Proto je vhodné okna vybavit účinným stíněním, z hlediska přehřívání interiéru jsou nejvhodnějším řešením venkovní rolety případně žaluzie.
Střešní okna v zimě
Pokud jsou okna nainstalovány správně a osazené ve vyhovující poloze nad otopným tělesem, nemusíte mít obavu ze zatékání či rosení. Také informace o zadržování sněhu na oknech se míjejí s realitou.
Střešní okna: Ano nebo ne?
Technologie pokročila. Ze střešních oken již není třeba mít strach. Pokud zakoupíte ty, které vyrábí známá firma etablovaná na českém trhu delší dobu a pořídíte si vhodné zatemnění, zvládnete i letní horka.