Styl Vintage

Existuje nepřeberné množství stylů, podle kterých si můžete zařídit bydlení. Ale každému se nelíbí strohá moderna, ne každého přitahuje industrální styl a všichni netouží bydlet ve stylu minimalismu. Pokud patříte mezi ty, co si zařizují nově bydlení nebo chcete změnit svoje stávající obydlí od píky, ale ještě nevíte v jakém stylu. Tak přímo pro vás je dnešní článek, který bude plný stylu, co má duši. Necháte se inspirovat vintage stylem?

Vintage není retro

Velice často se setkávám s lidmi, kteří vintage styl chybně srovnávají s retrem. Pravou je, že tyto dva styly jsou velmi odlišné. Retro je znovuobjevením něčeho starého, přitom ze starých trendů dělá nové hity a vintage se dívá zpátky na původní, nijak jej nemění. A právě to vás na tomto stylu může tak uchvátit.

Kde hledat inspiraci?

Jestli si chcete svoje bydlení zařídit ve vintage nádechu, pak by jste měli směřovat do hledání starožitností, veteší a měli byste zavítat na bleší trhy. Také nevynechávejte obchody s designem. I tam se dají najít hotové vintage kousky, které hýří nostalgií a historií.

vintage-styl-doplnky

Barevný základ

Důležitou rolí ve vintage stylu hrají barvy, naprostý základ je tvořen neutrálními odstíny, jako je šedá, béžová, hnědá. Dále velice oblíbené pastelové barvy – zelená, modrá a růžová. Vyhýbat se barevným doplňkům by byla chyba, protože ty podtrhnou ještě více kouzlo tohoto stylu.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo