Takové obkladačky do koupelny chci

Hygienické, praktické, snadno omyvatelné, povrchově stále. To jsou slovní spojení, která se nejčastěji spojují s obkladačkami do koupelny. Celosvětové průzkumy ukazují, že i nadále jsou obkladačky tou nejvhodnější volbou povrchové úpravy stěn koupelny.

Proč obkladačky?

Koupelny jsou zpravidla místnosti se zvýšenou koncentrací vlhkosti. Tomuto se musí přizpůsobit nábytek koupelny, doplňky ale v neposlední řadě i stěny. Jejich povrchová úprava musí dlouhodobě odolávat zvýšené vlhkosti. A právě obkladačky jsou jako stvořené pro použití do koupelny. Hladký nenasákavý povrch se velmi snadno udržuje v čistotě. Nesmíme však zapomínat na vhodné spárování, které by mělo být odolné vůči plísním a mělo by odpuzovat vodu.

Jaké obkladačky do malé koupelny?

Stěny dokáží do značné míry ovlivnit optické vnímání celého prostoru. Výběrem správné velikosti obkládaček do koupelny můžeme opticky koupelnu zvětšit. Základním pravidlem je vyvarovat se obkladaček velkých rozměrů, pokud je koupelna malá. Velké obkladačky prostor opticky zmenšují. Pro dokonalé vizuální nafouknutí prostoru pomocí obkládaček se doporučuje použít několik velikosti. Na podlahu dáváme obkladačky větších rozměrů jako na stěny.

Barevné obkladačky

I přesto, že vždy byla bílá barva stěn doporučená jako symbol čistoty, dnes fádní neoriginální koupelny vyhledává jen málo zákazníků. Moderní abstraktní motivy, dekorační lišty nebo celé obrazce jsou úzce spjaty s moderní koupelnou. Naštěstí je nabídka na trhu dostatečně široká, aby dokázala uspokojit potřeby i náročnější jedinců. Doporučujeme se ale vyhnout tmavým barvám v malých prostorách, které opticky místnost zmenšují.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo