Terasa z palet

Opakovaným použitím surovin vytěžených z lesů, ochraňujeme své místní zdroje! Nejen zarytí ochranáři si mohou vybudovat tuto stylovou a kreativní terasu z použitých přepravních palet (více se o transportních paletách dočtete tady)! Tato spleť hrubých dřevěných prken, dokonale přizpůsobených venkovnímu použití, nabízí různé stupně patiny pro dosažení rustikálního efektu.

Výběr palet

Při výběru palet, pokud je možnost preferujte palety, které sloužily k uskladnění zboží na skladech, jsou méně robustní a opotřebované než ty, které pocházejí ze staveb. Dřevěný materiál získaný z palet bude dávat různé šířky a odstíny. Základem dřevěné konstrukce terasy je štěrkové lůžko a pár kusů pevných palet stejného rozměru uložených těsně k sobě. Pokud je terén členitý, k vytvoření dokonale vodorovného povrchu, pod nosné palety podkládáme cihly, betonové tvárnice, nebo mrazuvzdornou keramickou dlažbu. V případě, má-li být terasa výše položená, jednoduše přidáme další vrstvu palet.

Palubky na překrytí připravené dřevěné konstrukce seřízneme rovněž z palet, za pomoci přímočaré pily, následně je podle šířky protřídíme a připravíme do zásobníků. Desky k připravené základní konstrukci přichytíme vruty nebo hřebíky. V obou případech se přesvědčte, že spojovací materiál je vhodně ošetřen proti korozi. Pečlivě vyrovnejte první řadu desek do vodováhy a postupně připevňujte další řady, přičemž šířku desek můžete klidně střídat.

rustikalna terasa z paliet1

Terasa z palet a jak jí postavit

Finální úprava terasy z transportních palet

Na hrany konstrukce přibijte pár desek na ukončení. Hotovou terasu přebruste buď ručně, nebo elektrickou bruskou. Konečná povrchová úprava zobrazené terasy dostala nátěr namíchaný z 1 dílu terpentýnu a 4 dílů lněného oleje (v tomto případě se 14m2 palubky natřelo s 5 litry směsi). Pokud chcete ochránit dřevo od zežloutnutí, nakapejte do oleje titanovou bělobu. Pokud je žádoucí tmavší barva, zkuste přidat mořidlo v barvě ořechu. Na povrch aplikujte malířským štětcem tři vrstvy směsi a každou vrstvu nechte schnout alespoň 24 hodin. Příjemné posezení na rustikální, recyklované terase!

Podrobný návod, jak postavit terasu z palet

Mnoho zajímavých produktů, které se hodí na terasu i zahradu koupíte v e-shopech Alza.cz, Mall.cz a další.

4.1/5 - (21 votes)
Stavebka.com
Logo