Tyrkysová v interiéru

Tyrkysový odstín někdo vnímá jako modrou, jiný zase spíše jako zelenou. V někom symbolizuje představu vodní hladiny a u jiného divoké tropy. K této barvě se pojí hodně paradoxů. Právě ty vás můžou v interiéru bavit. Právě staří Egypťané a indiáni měli tyrkysovou barvu velice oblíbenou. Také ve starém čínském učení Feng Shui je hojně využíván minerál tyrkys, který je symbolem štěstí a blahobytu. Tyrkysová je plná překvapení, dojmů a hlavně rozporů. V interiéru působí skvostně.

Co je ta tyrkysová za barvu?

Jak jsme již zmínili v úvodu, někdo označuje tyrkysovou za modrou, pro jiného je to jasně zelená. Pravdou je, že tyrkysové barvy vznikají přimícháním zelené do modré. Můžete se s ní setkat v mnoha variantách, některé více do zelena, jiné do modra, světlé, tmavé nebo syté odstíny.

Proč tyrkysová?

Tyrkysová dokáže interiér skvělě rozzářit. V některých lidech ale dokáže působit zklidňujícím dojmem. Proto se velice často využívá v místnostech, které jsou určené k relaxaci. Nemusíte se ani bát ji použít v koupelně, ložnici nebo jiných odpočinkových prostorech.

Kam se tyrkysová hodí?

I přesto, že se jedná o výrazný odstín, tak vás určitě překvapí, že je velice univerzální a je možné ji využít prakticky jakýmkoliv způsobem. Pokud se ji rozhodnete použít v jemných pastelových odstínech, tak ji můžete do interiéru využít na více místech. V případě, že chcete využít sytějších odstínů, tak vám ji doporučujeme volit spíše jako doplněk na dekorace.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo