Aby vaše květiny na balkóně rostli

Léto je pro květiny tak trochu obdobím trpění. Přímé sluneční paprsky jsou na jednu stranu pro květiny životabudičem, na druhé straně mohou být příčinou jejich zkázy. Aby platila varianta první a vaše květiny si udrželi krásu po celé léto a i po něm, je nutné jim dodat optimální zalévání, aby jim Slunce neublížilo. Poradíme vám, jak to i vy můžete zvládnout snadno a bez starostí.

Květiny ke svému růstu prostě vodu potřebují. Problém je ale v tom, že každá květina má jiné nároky. Některá „pije“ více, jinou stačí zalít jednou do týdne. Abychom si usnadnili práci, poléváme většinou všechny květiny stejně. Tím jim ale škodíme. Jak z toho ven a zajistit pro všechny vaše rostliny potřebnou dávku vláhy? Úplně jednoduše – pořiďte si samozavlažovací květináče. Spokojenost bude na obou stranách.

Jak fungují?

Samozavlažovací květináč je jediná možnost, jak zajistit rostlinám ideální vláhu. Květináče mají totiž rezervoár vody, a rostliny si tak mohou brát vláhu podle své potřeby. Vy se tedy nemusíte téměř o nic starat. Stačí se jen čas od času podívat na hladinoměr a v případě, že voda dochází, stačí ji přilít. Kromě hladinoměru a rezervoáru musí mít funkční samozavlažovací květináče ještě tyto části: zalévací šachtu, knot, místo pro cirkulaci vzduchu a sponu, která zajistí aby substrát nepropadal do prostoru zásoby vody. Doplňkem květináče mohou být háky pro zavěšení.

Možností se nabízí hned několik

Moderní samozavlažovací květináče jsou dostupné v rozmanitých variantách, takže se mohou stát i ozdobou vašich oken. Důkazem toho jsou samozavlažovací květináče Mareta, které je možné mít v 49 barevných kombinacích.

Rate this post
Stavebka.com
Logo