Vše o umělé trávě

Umělá tráva se stala moderním hitem zkrášlení míst, které neumožňují instalaci klasické živé trávy. Stále vyšší oblíbenost tohoto typu povrchu je zapříčiněna vysokou užitnou hodnotou, snadnou údržbou a instalací. Pojďme se v tomto článku podívat na hlavní výhody tohoto praktického výrobku a také si nastínit, kde je aplikace umělé trávy vhodná a jaké výhody jejího použití v exteriéru přináší.

Praktičnost je nejdůležitější

Umělá tráva představuje kvalitní alternativu klasického živého trávníku. Instalací umělých trávníků docílíte zelené plochy v místech, kde nedovolují klimatologické podmínky růst přírodní trávě nebo v situacích, kdy by její údržba byla příliš nákladná. Tato významná ekonomická i časová úspora řadí umělé trávníky mezi velmi žádané vnější povrchy, které jsou navíc odolné a pohledově i dotykově příjemné.

Moderní umělé trávníky dokáží splnit vysoké požadavky zákazníků na kvalitu a přirozený vzhled. Široký sortiment zahrnuje barevnou variabilitu, která uspokojí i náročného zákazníka. Umělá tráva je nenáročná na údržbu, je stálobarevná a na rozdíl od živé trávy nepotřebuje zalévat ani stříhat. Jde také o bezpečný vnější povrch pro malé děti, protože její povrch neláká lezoucí hmyz. Můžete tak předejít poštípání mravenců nebo klíšťat.

Použití

Umělá tráva najde své využití ve všech prostorech, kde chceme docílit vzhledu živého trávníku, a kde není jeho instalace možná nebo by si jeho údržba vyžádala množství finančních prostředků. Může se jednat o střešní zahrady, terasy, domácí odpočinková a relaxační místa, předzahrádky restaurací, okolí bazénů, hotelové interiéry a exteriéry, dětská hřiště, plážové bary nebo jiné frekventovaná či stinná místa.

Pokládka a údržba

Pro umístění umělého trávníku neexistují faktické omezení a při dodržení správné pokládky bude výsledek vkusný a elegantní. Samotná pokládka je rychlá a jednoduchá. Nicméně je vhodné při její realizaci postupovat systematicky a dodržovat některá obecně platná pravidla, jejichž základní seznam naleznete níže.

  • Pokládku neprovádějte při teplotách nižších než +10 °C a za deště.
  • Podloží musí být stabilní, pevné a hladké. Jako poslední vrstva pod umělým trávníkem se doporučuje 20-30 mm drobného drceného kameniva.
  • Pásy umělého trávníku pokládejte vždy stejným směrem.
  • Řezání se provádí zalamovacím nožem.
  • Čištění se provádí vysavačem nebo proudem vody.
  • Běžné domácí chemikálie umělý trávník nepoškodí.

Závěrem

Umělá tráva představuje oblíbený a praktický výrobek. Jedná se o kvalitní náhradu živé trávy v místech, která nejsou pro její instalaci vhodná. Moderní umělá tráva je krásná a realistická, navíc příjemná na povrch a odolná proti slunci či vodě. Materiálové a konstrukční provedení umělého trávníku zaručuje výborné vlastnosti, minimální údržbu, celoroční využití a dlouhodobou životnost. Všechny tyto vlastnosti zapříčiňují jeho velkou oblibu a univerzálnost pro rekreační či dekorativní účely.

Rate this post
Stavebka.com
Logo