Ti co mají rádi elegantní, vzdušný a jednoduchý styl, tak se uspokojí s rovnými liniemi a spíše jemné odstíny barev. Jde hlavně o barvy jako šedá, hnědá, béžová a další jejich odstíny. Někomu se může líbit i varianta černo/bílá, která je věčná klasika a můžete ji každý rok obměnit o novou barvu.

Druhá varianta je hravá a svěží. Je extravagantní v použití barev, materiálů i doplňků. Pokud máte velkou koupelnu, tak se můžete pustit do doplňků jako obrazy, sedáky, odkladače apod. V prostorech můžete najít i výrazný obklad nebo tapety.

Velikost rozhoduje

Věc, nad kterou byste se měli na začátku zamyslet je velikost koupelny. Do malé koupelny v paneláku se určitě nevejde skříňka se zrcadlem a umyvadlem. Malý prostor se nedá vybavit nábytkem. Jestli vaše koupelna není zrovna největší, tak by bylo vhodné, aby nábytek nezastavil veškerou plochu, ale spíš se snažil o provzdušnění prostoru.

Koupelnové skříňky se zrcadlem by měly mít dostatečnou hloubku, která vám poskytne dostatečný úložný prostor pro kosmetické a hygienické doplňky.

Výrazným doplňkem může být i nástěnná sprchová sestava, která dokáže upoutat. Sprcha je totiž nezbytná v každé koupelně. Využijete ji jak ráno, večer, po sportu nebo jen pokud se chcete ochladit či ohřát. Sprchové sestavy obsahují masážní trysky nebo třeba déšť.

Osvětlení koupelny

Vytvořit vhodné osvětlení do koupelny je z celého bytu to nejtěžší. Hlavním důvodem je vlhkost, která nemá zrovna elektřinu v lásce. Pokud vámi vybraná světla nebudou vhodná do vlhkých prostor, tak může dojít ke zkratu. Správná volba může být led osvětlení, to je velice vhodné do koupelen.

Zvuková izolace

Představte si, že příjdete po náročném dni plném nepříjemného hluku domů a chcete si oddychnout, dát si v klidu sprchu, relaxovat a nabrat sílu na další den. Pokud nebydlíte někde na samotě, tak takový klid mít pravděpodobně nebudete. Problém hluku znají hlavně obyvatelé panelových domů, kde sdílíte se sousedy jeden dům, slyšíte večerní hádky, rozbité talíře nebo štěkání psa. Řešením je zvuková izolace stěn nebo podlah. Vhodné je se zaměřit na výběr nejúčinnějších materiálů a profesionální provedení. O tom si povíme v samostatném článku, kde vše probereme podrobně.

Tip: Koupelnu vám může i krásně doplnit pračka nebo sušička. Uvažujete-li o její koupi, tak nepřehlédněte portál Recenzer, kde najdete odborné recenze a testy nejnovější spotřebičů (pračky, sušičky, lednice, rýžovary a další).

Šetřiče vody

Nezapomínejte ani na úsporu vody s šetřiči. Zaměřit se můžete na tyto kategorie – úsporné perlátory, úsporné sprchové hlavice, šetřiče vody do sprchy a vany nebo úsporu pro WC. Všechny tyto komponenty můžete nakoupit v ekologickém e-shopu Econea nebo Eva.cz.