Vybavujeme sklad – na co se zaměřit?

V souvislosti se stavbou nemusíme vždy nutně hovořit jenom o tom, že stavíme nebo rekonstruujeme vlastní dům. Stejně tak můžeme hovořit také o podnikatelských aktivitách. Konkrétně třeba o budování skladu. Na první pohled je to sice obyčejná hala, ale i ta může mít svá specifika a musí mít své logické uspořádání. To má vliv hlavně na efektivitu skladovacích procesů. Příkladem jsou vysokozdvižné vozíky bazar. Pokud si je pořídíte, zcela určitě chcete, aby bez potíží projely všemi zákoutími vašeho skladu a daný zaměstnanec vždy přijel s požadovanou paletou, kterou potřebujete.

Rozhoduje velikost i výška

Co by mělo být při stavbě vlastního skladu také prioritou, to je maximální využití celé plochy. Nejenom plochy podlahy v metrech čtverečných. Roli hraje také využití místa ve vyšších výškách. I zde jsou zmíněné vozíky dobrou volbou. Ostatně dnes je takto vytvořený paletový sklad na skladování výrobků jednou z nejefektivnějších možností, jaké existují. Ty největší firmy šly dokonce tak daleko, že zbudovaly sklad zcela automatický. Je tak třeba jenom minimum zaměstnanců a přitom vše funguje tak, jak fungovat má. A jaké má toto řešení výhody? Třeba takové:

  • Možnost zhotovení i s uličkami
  • Možnost využití v mnoha provozech
  • Nosnost až 7 000 kg

Skladovat lze téměř vše

Při budování vašeho skladu také nezapomínejte na to, co konkrétně v něm chcete mít uloženo. Zatímco výše uvedená možnost se týká velkého zboží, vy se můžete zaměřovat i na to menší. Příkladem mohou být ložiska různých provedení. V takovém případě vám již mohou stačit běžnější regály, u kterých zvládne obsluhu již každý z vašich zaměstnanců. Nyní se pojďme podívat i do oblasti vašich bytů. Tam totiž možné regálové systémy můžete efektivně využívat taky. Příkladem je nejenom vaše garáž, ale třeba také vaše dílna. Tu má dnes součástí domu každý zkušený kutil.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo