Výběr krbové vložky

Chystáte se pořídit si krbovou vložku? Krbová vložka je nutná u krbů, které neslouží jen pro okrasu ale slouží hlavně k vytápění místností. Krbovou vložku je třeba vybírat velmi pečlivě. Hlavní výhodou krbové vložky je úspora dřeva a vyšší účinnost. Velkou výhodou je i nízká prašnost a výše vytápění či možnost vytápění více místností najednou.

krbove-vlozky-41

Krbovou vložku je nutné vybírat podle výkonnosti. To je třeba přizpůsobit velikosti místnosti s krbem a místnostem, které chcete vytápět. Dalším důležitým aspektem je průměr komína. Při výběru se rozhodněte, zda dáte přednost vložce s klasickým otevíráním nebo s otevíráním nahoru. Dnešní výrobky umožňují to, že se přikládací dvířka mohou vysouvat vzhůru, ale to se odráží na jejich ceně.

krbove-vlozky-8-208x300

Krbové vložky rozdělujeme na jednoplášťové a dvouplášťové. Výhody jednoplášťové krbové vložky spočívají v tom, že u nich není potřeba zabudovaného ventilátoru. Tyto vložky mají větší objem vyhřívaného vzduchu a nemohou se přehřát. Jednoplášťové krbové vložky mají menší pořizovací cenu a je zde možnost použití i při výpadku elektrické energie.

Podstatnou výhodou dvouplášťové vložky je rychlejší přenos tepla oproti vložce jednoplášťové.

romotop

Rate this post
Stavebka.com
Logo