Vybíráme obklady do koupelny

Jaké obklady do koupelny si zvolit posuzujeme z designového ale i praktického hlediska. Pevnost, povrchová stálost a snadná bezproblémová údržba jsou základními požadavky hlavně tam, kde přichází k neustálému kontaktu s vodou a čisticími prostředky.

Dřevěné obklady

Není to sice zvykem, ale do koupelny je možné použít i dřevěné obklady s vhodnou povrchovou úpravou. Pokud je obklad impregnovaný a zvolí se správný nátěr nebo lak, nic nebrání v použití i do vlhkého prostředí jakým je koupelna. Čištění je troška komplikovanější, musíme se vyhýbat agresivním čistícím prostředkem. Za odměnu ale dostaneme prostor s nádechem přírody dýchající žovotom.

Keramické obklady

Keramické obklady jsou nejčastěji využívaným obkladem v koupelně. Rozmanitost barev, tvarů, rozměrů a cenové škály je předurčuje k prvenství v této oblasti. Ceny se pohybují od 150 Kč za metr čtvereční, ale není problém sehnat kus za 1500 Kč.

Kámen

Kámen – mramor, žula nebo granit patří spadají do kategorie finančně náročnějších. Každý kus obkladu je originál a určitě nenajdete jeho identickou kopii v žádné jiné koupelně. Koupelnové skvosty jsou vyhotoveny právě z tohoto materiálu. Kamenné obklady jsou ale náročnější na údržbu a hrozí u nich riziko poškození barevné stálosti agresivními čisticími prostředky.

PVC obklad

PVC není sice velmi rozšířený v našich domácnostech, ale jeho vlastnosti mu předurčují úspěšnou budoucnost. Rozmanitost barevných provedení, motivů a cenová dostupnost jsou jeho hlavními výhodami. PVC obklad do koupelny je skutečně správnou volbou. Imitace dřeva, kamene, cihly nebo jiných přírodních materiálů v podobě tohoto obkladu dokáže vykouzlit z fádní koupelny překrásné designové místo. Cena je srovnatelná s keramickými obklady.

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo