Vytápění peletami, jak na to?

Zima ještě nekončí a to ani topná sezóna. Stále více lidí přemýšlí nad tím, jak na topení co nejvíce ušetřit. Který typ vytápění je ten nejvýhodnější? O tom si povíme v dnešním článku. Všichni určitě znáte tradiční zdroje vytápění, mezi které se primárně řadí dřevo a uhlí. Další možností může být i vytápění peletkami. Ty se dostávají mezi lidi stále častěji. Pelety jsou ekologické a přitom to není žádná novinka. Na trhu se objevuje stále větší počet výrobců peletových kotlů a výrobců pelet. A teď ta nejzásadnější otázka, vyplatí se platit peletami?

Je vytápění peletami výhodné?

Převážná většina lidí, když vybírá typ vytápění, tak kouká na cenu. A možná i vy patříte mezi tu většinu. Pravdou je, že vytápění peletami není nejlevnější.

Mezi nejlevnější způsob vytápění patří topení uhlím nebo dřevem.

Ale určitě nepatří k nejdražším. Celková cena se odvíjí od:

  • zateplení vytápěného objektu
  • velikost objektu
  • účinnost kotle
  • regulace vytápění

 

graf cen vytápění

 

Důležitá je kvalita pelet

Rozhodli jste se, že budete vytápět peletami? Pokud ano, tak určitě sledujte jejich kvalitu a nedejte na cenu. Ty nejlevnější pelety nemusí být vždy to nejlepší. Koukejte na označení mezinárodně uznávaným certifikátem, který je známkou vysoké kvality. Za jejich pořízení si určitě připlatíte, ale jde o investici, která se vyplatí.

Jak ušetřit?

I na tomto typu vytápění se dá ušetřit, když budete myslet na výhodný nákup pelet. Zdravý selský rozum nám říká, že cena pelet bude menší v období, kdy není topná sezóna. Pokud chcete ušetřit, tak nezaspěte a nakupte pelety v létě, kdy budou výrazně levnější. V topné sezóně se vám to velmi projeví.

 

Rate this post

Přidat komentář

Stavebka.com
Logo